חוסל המחבל שביצע את הפיגוע באריאל

המחבל עומאר אבו ליל מהפיגוע באריאל אותר בידי שירות הביטחון הכללי בכפר ליד רמאללה וחוסל במהלך חילופי אש.

עוזי ברוך , י"ב באדר ב תשע"ט

ארכיון
ארכיון
צילום: משטרת ישראל

בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי, הימ"מ וצה"ל, חוסל המחבל עמר אבו לילא, שביצע את פיגוע הדקירה והירי בטרמפיאדה בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר.

בפיגוע המשולב נרצחו חייל צה"ל סמ"ר גל קיידאן ז"ל, הרב אחיעד אטינגר ז"ל וחייל נוסף נפצע באורח קשה.

מהשב"כ נמסר כי בזמן כיתור המבנה שבו הסתתר בכפר עבוין, פתח המחבל באש לעבר כוחותינו ונהרג במהלך חילופי האש. אין נפגעים לכוחותינו.

"הפעילות הערב של שב״כ, ימ״מ וצה"ל היא שיאו של מאמץ מודיעיני ומבצעי שהחל מיד לאחר הפיגוע, במהלכו הופעלו יכולות מודיעיניות, מבצעיות וטכנולוגיות שונות אשר הביאו לאיתורו של המפגע הערב במבנה בו הסתתר בכפר עבוין".

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו מסר, "אני מברך את השב"כ, הימ"מ וצה״ל על פעולה מהירה שהביאה לחיסול המחבל הנתעב שרצח את סמ״ר גל קיידאן ז"ל ואת הרב אחיעד אטינגר ז"ל. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו וחיילינו".

נזכיר כי במהלך הלילה ערכו כוחות הביטחון חיפוש בביתו של אבו-לילא, מיפו את הבית לקראת הריסה - ועצרו את אביו ואחיו. בני משפחתו של המחבל חשודים שסייעו לו או לפחות ידעו על כוונותיו ולא מנעו ממנו לבצע את הפיגוע. הרכב שבו השתמש נמצא נטוש, מה שיכול לרמז על המרחב שאליו הוא נמלט רגלית.

מתחקיר הפיגוע עלה כי המחבל הגיע לצומת אריאל, דקר את סמ"ר קיידאן, גנב את נשקו, ירה לעבר רכב סמוך, פצע באורח אנוש את הרב אחיעד אטינגר, ולאחר מכן ירה לעבר רכב נוסף גנב אותו ונמלט מהמקום לכיוון צומת גיתי אבישר שנמצאת בכביש 5 ממערב לאריאל.

אבו לילא ירה גם לעבר צומת גיתי אבישר, ולאחר מכן נסע לכיוון הכפר הפלסטיני ברוקין, שם נטש את הרכב הגנוב.