הנצחה מתוך תרומה

לאחר ששכלה את אביה ואחיה בתאונת דרכים קשה, מעין דוד, תלמידת כיתה י"ב באולפנת בני עקיבא אבן שמואל ארגנה אירוע התרמה לזכרם.

ערוץ 7 , י"ג באדר ב תשע"ט

נערות מהאולפנה שתרמו את הצמה שלהן
נערות מהאולפנה שתרמו את הצמה שלהן
צילום: יח"צ

לפני כשלושה חודשים נהרגו השוטר אורי ובנו החייל אביאל דוד בתאונת דרכים באזור שדרות.

מעיין דוד, תלמידת כיתה י"ב באולפנת בני עקיבא אבן שמואל, בתו של אורי ואחותו של אביאל החליטה לקיים אירוע ייחודי לזכרם באולפנה בה היא לומדת.

היא גייסה את חברותיה לכיתה ויחד ארגנו אירוע התרמה שבמסגרתו תרמו בנות האולפנה כמעט 100 צמות שניתנו לעמותת זיכרון מנחם וישמשו לפאות לחולי סרטן ועשרות מנות דם.

מעיין סיפרה כי היא בחרה לקיים את האירוע דווקא בחודש אדר, כדי לשלב את שתי התכונות שהיו הבולטות ביותר באביה ובאחיה - תרומה ושמחה. "אבא שלי היה אדם של פשטות וענווה. תמיד היה אפשר למצוא את אח שלי אביאל עם חיוך על הפנים. הוא תמיד היה אומר שהוא 'חי את החלום'. שניהם היו אנשים שהיו שמחים ואהובים על כולם וכולם ידעו שאפשר לסמוך עליהם שיעזרו כשצריך. רציתי להרים אירוע שיאופיין בתכונות האלו ושינציח אותם לתמיד".

"בהתחלה חשבתי שרק כמה בנות יתרמו שיער. שיהיו גג 15 בנות שיסכימו לוותר על השיער שלהן. הופתעתי והתרגשתי מאוד כשהחברות שלי ושאר התלמידות של האולפנה לא הפסיקו להגיע לעמדה כדי לתרום את שערן. גם מתרומות הדם התרגשתי מאוד. עשרות אנשים שיזדקקו למנות דם יקבלו אותן בזכות אבא שלי ואח שלי. בסוף לא מעט בנות ניגשו אלי ואמרו תודה על הזכות שניתנה להן", היא מוסיפה.

הרב שלמה וויס, ראש אולפנת בני עקיבא אבן שמואל אמר, "מדובר בנערות נפלאות שרוצות לעשות טוב לעם ישראל. בע"ה שרוח זו לא תיפסק מכולנו לאורך ימים ושנים".