גורמים בחמאס: ירי הרקטה בוצע בטעות

הגורמים העבירו מסר למצרים לפיו הירי לא היה מכוון וכי בכוונתם לבצע תחקיר. בג'יהאד האיסלאמי מאיימים: נגיב בעוצמה אם ישראל תתקוף.

ערוץ 7 , י"ח באדר ב תשע"ט

הבית שנפגע במושב משמרת
הבית שנפגע במושב משמרת
צילום: דוברות המשטרה

גורמים בארגון הטרור החמאס העבירו הבוקר (שני) מסר למצרים לפיו ירי הרקטה לעבר המושב משמרת שבשרון לא היה מכוון.

על פי הדיווחים הפלסטינים, בחמאס הבטיחו למצרים לתחקר את הירי לפנות בוקר שהביא לפציעתם של שבעה בני אדם.

מנגד, בארגון הג'יהאד האיסלאמי פרסמו הבוקר אזהרה לישראל מפני ביצוע תקיפות ברצועת עזה בתגובה לשיגור הרקטה.

מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי, זיאד נחאלה, מסר "אנו מזהירים את ישראל מפני ביצוע תוקפנות כלשהי נגד רצועת עזה. על ההנהגה של ישראל לדעת כי נגיב בעוצמה על תוקפנות".

כזכור, ראש הממשלה החליט לקצר את ביקורו בארה"ב ולשוב לישראל מיד עם תום פגישתו עם הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ בעקבות פגיעת הרקטה.

"לפני דקות אחדות סיימתי שיחת עדכון והתייעצות עם הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראש המל"ל. הייתה כאן התקפה נפשעת על מדינת ישראל ואנחנו נגיב בעוצמה", אמר נתניהו.

"לאור האירועים הביטחוניים החלטתי לקצר את הביקור בארה"ב. בעוד שעות אחדות אפגש עם הנשיא טראמפ ומיד לאחר מכן אשוב לארץ כדי לנהל את הפעולות שלנו מקרוב", הוסיף נתניהו.

כאמור, רקטה ששוגרה לפנות בוקר מעזה פגעה בבית במושב משמרת שבאזור השרון. שבעה בני אדם נפצעו, בהם אשה כבת 60 במצב בינוני עם פגיעות הדף, כוויות קלות ופציעות מרסיסים, אשה כבת 30 במצב בינוני עם פציעות מרסיסים, וחמישה נפגעים קל.

הפצועים טופלו על ידי מד"א ופונו לבית החולים מאיר בכפר סבא. בנוסף טופלו מספר נפגעי חרדה ובודדים שנפצעו קל בדרכם למרחב המוגן.

קודם לירי הרקטה נשמעה אזעקה בסביבות השעה 05:18 באזור השרון. תושבים דיווחו על שמיעת קולות נפץ ועל רעש של נפילה.טוען....

צילום: דוברות המשטרה