הרב פרץ: הדאגה למסתננים - תעודת כבוד לישראל

יו"ר איחוד מפלגות הימין סייר בדרום ת"א, "כל עוד המהגרים הלא חוקיים כאן אנחנו צריכים לדאוג לרווחתם, במיוחד הילדים והתינוקות".

יהונתן גוטליב , י"ח באדר ב תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: יוני קמפינסקי

יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, סייר הבוקר (שני) בדרום תל אביב ובירך על הסיוע שישראל מעניקה למסתננים במקביל לניסיונות להוציאם מהארץ.

''ההשקעה של מדינת ישראל במהגרים הלא חוקיים זאת דרכנו, זה העם הזה, אנחנו עם שנוהג בחסד כלפי הזולת", אמר פרץ.

''זה לא סותר את זה שאנחנו יודעים שצריכים למצוא פתרונות טובים כדי להרחיק אותם מהארץ, אבל כל עוד הם כאן אנחנו צריכים לדאוג לרווחתם, במיוחד הילדים והתינוקות. יש כאן בתי ילדים נפלאים וגני ילדים נהדרים וזו תעודת כבוד למדינת ישראל", הוסיף יו"ר איחוד הימין.

לאחר הסיור, בעקבות ביקורת ברשתות החברתיות, צייץ הרב פרץ: ''אני כאן כדי להבהיר חד משמעית לכל אלו שקצת קשה להם להבין מורכבות: למסתננים אין מקום בישראל נקודה! צריך לעשות הכל כדי להוציא אותם מכאן וכמה שיותר מהר ואנחנו נוביל את המהלך הזה בממשלה הבאה. נשקם את דרום תל אביב ונחזיר את השכונות לתושבים. עד אז, יש לתת למסתננים תנאים בסיסיים כבני אדם''.

ח"כ מוטי יוגב אמר בסיור, ''‏אנחנו מחויבים להשבת דרום תל אביב לתל אביבים ולהשבת המסתננים לארצות מוצאם. שמענו את זעקת התושבים, שמודאגים מאוד מקידום מתווה האו"ם. אנחנו נפעל להסיר אותו מעל הפרק, ובכנסת הבאה נוביל את מדיניות ההגירה של מדינת ישראל''.

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ הוסיף: ״אי אפשר שלא לדבר על בג''צ ושלוש פעמים של פסילת חוק ששלוש כנסות בהרכבים שונים חוקקו במטרה לייצר הסדר טוב וסינון טבעי, בין אותם מסתנני עבודה שאין שום סיבה בעולם שישארו כאן יום אחד נוסף לבין המיעוט הקטן שנשקפת לו סכנת חיים.

''הדרך היחידה להחזיר את השפיות והחיים הנורמליים לאזרחי ישראל שגרים כאן זה לחוקק את פסקת ההתגברות ולחוקק מחדש את חוק המסתננים הראשון. זה הפתרון היחיד. אנחנו מחוייבים לו ובעיקר בהקשר של החזרת הדמוקרטיה והמשילות והכח לעם והריבון", אמר.