"קבלת הפנים" לבן גביר באוניברסיטה העברית

מועמד איחוד מפלגות הימין הגיע לשוחח עם סטודנטים ונתקל בהתנגדות קולנית שניסתה להשתיק אותו. כיצד הוא הגיב?

אלירן אהרון , י"ח באדר ב תשע"ט | עודכן: 08:40

בן גביר באוניברסיטה העברית
בן גביר באוניברסיטה העברית
צילום: אלירן אהרון

מהומה במהלך הפאנל שהתקיים הערב (שלישי) בקמפוס למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים.

כאשר נציג איחוד מפלגות הימין עו"ד איתמר בן גביר קיבל את רשות הדיבור, החלו מספר פעילי שמאל לצרוח ולהפריע לדבריו של בן גביר. מאבטחי האוניברסיטה הוציאו אותם מהאולם, לקול קריאות סטודנטים שקראו לאפשר לבן גביר את חופש הביטוי.

בן גביר פתח את דבריו בתגובה לצעקות פעילי השמאל בציטוט מדברי הנשיא ברק שאמר כי "חופש התהלוכה איננו רק החופש של ילדים וזרי פרחים בידיהם לצעוד ברחובה של עיר, אלא גם חופש הצעידה של אנשים, שדעותיהם קצת יותר מקוממות, ועצם צעידתם מרגיזה ומעוררת כעס". בן גביר התייחס גם לאחת הסטודנטיות שהחלה לצרוח לעברו ואמר לה כי "בדמוקרטיה מותר גם לצעוק ואני גם יגן על זכותך לצעוק".

לאחר מכן השיב בן גביר גם לחברת הכנסת מכחול לבן, קארין אלהרר, שטענה כי התלבטה האם להגיע בשל השתתפותו ואמר כי "נציגי כחול לבן שהיו בוועדת למינוי שופטים לא התלבטו אם להצביע נגד הבקשה לפסול את איימן עודה שתומך בפגיעה בחיילי צה"ל ואם הוא היה מוזמן חברת הכנסת אלהרר הייתה באה ללא כל התלבטות".

בן גביר אמר גם כי בניגוד לעמדות המפלגות השונות שמצהירות שינקטו באמצעים כאלה ואחרים נגד שלטון בג"צ, בעוצמה יהודית מציעים פתרון מיידי ולדברי בן גביר "עוצמה יהודית תקל את העומס הרב שמוטל על בית המשפט העליון ותגדיל את מספר השופטים ל-30. מיד לאחר מכן ימונו עשרה 'יורם שפטלים' לעליון והאיזון בבית המשפט העליון יוחזר".