ח"כ משה גפני:
אלי ישי יפרוש מהמירוץ ויתמוך ביהדות התורה

יו"ר ועדת הכספים סיפר בכנס פעילים בחיפה, ''סגרנו הסכם עם אלי ישי, יפרוש ויתמוך ביהדות התורה''.

חיים לב , כ' באדר ב תשע"ט

אלי ישי
אלי ישי
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר מפלגת יחד, השר לשעבר אלי ישי, צפוי להסיר את מועמדותו ולקרוא למצביעי 'יחד' להצביע ביום הבחירות עבור רשימת יהדות התורה.

בשל החשש מפני אובדן קולות חרדיים, התנהלו לאורך החודשיים האחרונים מגעים בין הצדדים שהבשילו ביממות האחרונות בין הנהגת יהדות התורה לבין ראש ישיבת כסא רחמים הרב מאיר מזוז.

במהלך כנס פעילים בחיפה סיפר יו"ר ועדת הכספים ואיש דגל התורה ח"כ משה גפני כי ''סגרנו הסכם עם אלי ישי, הוא יפרוש ויתמוך ביהדות התורה''.

בתמורה צפוי אלי ישי להשתלב בעשיה הציבורית לטובת הציבור החרדי. ייתכן ולאחר הבחירות הוא יזכה למינוי שיעסוק ביצירת פתרונות למצוקת הדיור בציבור החרדי.

מאיחוד מפלגות הימין נמסר בתגובה לפרישת ישי: ''אנו מברכים על הצעד האחראי של אלי ישי, שדואג למניעת איבוד קולות למחנה הימין. אנחנו קוראים למצביעי יחד לחזור הביתה. תצטרפו אלינו ויחד נשמור על עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל''.

סקר שפורסם מוקדם יותר היום (רביעי) באתר "וואלה", מלמד כי גוש הימין ממשיך להוביל בבטחה על גוש המרכז שמאל עם 68 מנדטים.

אם הבחירות היו נערכות היום, הליכוד בראשות נתניהו הייתה המפלגה הגדולה - עם 31 מנדטים. מפלגת כחול לבן מקבלת 30 מנדטים בסקר. מפלגות העבודה בראשית אבי גבאי נהנית מתשעה מנדטים, אחריה רשימת חד"ש-תע''ל עם שמונה מנדטים.

רשימת איחוד מפלגות הימין מקבלת שבעה מנדטים, מספר דומה מקבלת סיעת יהדות התורה. מפלגת הימין החדש בראשות בנט ושקד זוכה בשישה מנדטים, ו''זהות'' של פייגלין מקבלת חמישה מנדטים.

סיעת מרצ גם היא עם חמישה מנדטים. שלוש מפלגות מקבלות ארבעה מנדטים: כולנו של כחלון, ש"ס בראשות אריה דרעי ו''ישראל ביתנו'' בראשות אביגדור ליברמן. לא עברו את אחוז החסימה: גשר 2.6% ורע"ם-בל"ד 1.9%.

הסקר בוצע על ידי מכון Panels Politics בראשות מנחם לזר, הוא נערך בקרב פאנל אינטרנטי שהכיל 1,005 משיבים שהם מדגם מייצג של האוכלוסיה היהודית והערבית כאחד (עם טעות דגימה של 3.4%).