כרטיס אדום: עוצמה יהודית בסרטון חדש נגד מנדלבליט

במפלגת עוצמה יהודית מחריפים את הטון נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

עדו בן פורת , כ"ג באדר ב תשע"ט | עודכן: 03:07

כרטיס אדום: סרטון 'עוצמה יהודית' נגד מנדלבליט
כרטיס אדום: סרטון 'עוצמה יהודית' נגד מנדלבליט
צילום: דוברות

כרטיס אדום: סרטון 'עוצמה יהודית' נגד מנדלבליט

מפלגת ''עוצמה יהודית'' פרסמה בצאת השבת סרטון חדש נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שהמליץ לפסול את מועמדותו של ד''ר מיכאל בן ארי.

בסרטון מוצג מנדלבליט כשופט במשחק כדורגל בין קבוצת כדורגל יהודית, בה חבר מיכאל בן ארי, לבין קבוצה ערבית.

שחקני הקבוצה הערבית מבצעים עבירות רבות, כגון הבקעת גול באמצעות הידיים ופגיעה בשחקני הקבוצה היהודית, תוך שהשופט מנדלבליט מאשר זאת. בשלב מסוים פונה בן ארי למנדלבליט בתלונה כי המהלכים אותם עושים שחקני הכדורגל הערבים אינם חוקיים, ובתגובה מוציא לו מנדלבליט כרטיס אדום ואומר לו "אני החוק. אתה לא חוקי".

לאחר כל זאת, ניגש עו"ד איתמר בן גביר למנדלבליט ואומר לו: "כבוד השופט אביחי. ראינו עכשיו תצוגת שיפוט מחפירה. עם ישראל רוצה תצוגת שיפוט מחפירה. עם ישראל רוצה משפט הגון, מאוזן. רוצה שופטים עם אג'נדה ציונית, יהודית. העם יבחר את שופטיו".

בעוצמה יהודית מדגישים כי מעבר לכך שהסרטון מתייחס לאבסורד בפסילתו של בן ארי, הכוונה היא להמשיל את הכוח הבלתי מוגבל הנתון בידיו של היועץ המשפטי לממשלה בידיהם של שאר הפקידים הבכירים הקובעים את מדיניות הממשלה.

עו"ד בן גביר אומר הערב כי "בקדנציה הקרובה בכנסת, כחלק מהשינוי העמוק אותו אני מתכוון להוביל במערכת המשפט, אפעל לכך שכוחם של היועמ''ש ופרקליט המדינה לא יהיה חזק יותר מאשר שר המשפטים. הם לא ינהלו את המדינה, ונאפשר לשרים ולחברי הכנסת למשול".