הדיפלומט מהונדורס מצא את ה"אפיקומן"

לקראת הפסח ארח הסניף הישראלי של הקונגרס היהודי העולמי במלון קרלטון בתל אביב אירוע מיוחד - "ליל סדר לדוגמא" לשגרירים זרים בארץ.

ניצן קידר , כ"ו באדר ב תשע"ט

השגרירים ב"סדר"
השגרירים ב"סדר"
צילום: דוברות

לקראת חג הפסח, הסניף הישראלי של הקונגרס היהודי העולמי אירח במלון קרלטון בתל אביב אירוע מיוחד- "ליל סדר לדוגמא" לשגרירים זרים בארץ.

במהלך הערב חגגו כ-30 שגרירים ודיפלומטים בכירים מהמדינות השונות "סדר פסח" מלא, אשר כלל קריאת הגדה, ארוחה ממטעמי החג המסורתיים, חיפוש אפיקומן והופעה של להקת "בית תפילה ישראלי".

זו השנה הרביעית בה מתקיים ערב זה מתקיים והשנה בפעם הראשונה בסימן העצמה נשית. את הערב הנחתה סיוון רהב מאיר, ובסימן ארבע הכוסות בהגדה ברכו ארבע נשים במהלך הערב- חנה פרי זן יו"ר דירקטוריון פעילים, אורנה הוזמן בכור יו"ר נמל אשדוד, דוקטור אמילי לנדאו חוקרת בכירה ב- INSS ודוקטור יערה ישורון דישון.

בין המשתתפים נכחו שגרירים מרוסיה, אוסטרליה, קולומביה, קרואטיה, אלבניה, הונדורס, פינלנד, אקוודור, ניגריה ושגרירים נוספים. כמו כן נכחו נציגים דיפלומטיים בכירים מאוסטריה, אתיופיה, גוואטמלה, אירלנד ועוד. את האורחים ארח יושב ראש הסניף הישראלי של הקונגרס היהודי העולמי, גדי אריאלי. את האפיקומן מצא דיפלומט בכיר משגרירות הונדורס שזכה בתמורה במזכרת מהעיר ירושלים.

יושב ראש הסניף הישראלי של הקונגרס, גדי אריאלי, ציין, "הקונגרס היהודי העולמי-ישראל שמח לארח פעם נוספת את בכירי הדיפלומטים והשגרירים בארץ ולהעניק להם טעימה קטנה מהמסורת היהודית ארוכת השנים. אנו מאמינים כי חיבור בין השגרירים הזרים לבין התרבות המקומית הוא חשוב ביותר ועלינו להמשיך ולהעמיק את הקשר בין ישראל והעולם היהודי לבין הקהילה הבינלאומית".