פייסבוק תשיב היום לעתירת בן גביר

השופט מלצר הורה לפייסבוק: השיבו עד היום בשעה 17:00 מדוע סגרתם את הפרופיל של איתמר בן גביר

ערוץ 7 , כ"ח באדר ב תשע"ט

חנן מלצר
חנן מלצר
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר הורה הבוקר (חמישי) לפייסבוק להגיב לעתירה שהגיש מועמד איחוד מפלגות הימין איתמר בן גביר עד היום בשעה 17:00, ולהסביר מדוע נחסם פרופיל המשתמש של עו"ד בן גביר.

העתירה הוגשה מוקדם יותר הבוקר לאחר שאמש חסמה פייסבוק לבן גביר את האפשרות לפרסם תוכן ולהגיב למשך שבעה ימים.

לטענת פייסבוק עילת החסימה היא פוסט ישן מלפני כמה חודשים בו נראים ראשי עוצמה יהודית לצד הכיתוב "אלף מחבלים מתים ולא תיפול שערה אחת של חייל צה"ל".

אולם בן גביר טוען "מדובר בהתנכלות פוליטית מובהקת ובסתימת פיות דיקטטורית ימים ספורים לפני מועד הבחירות".

בכתב העתירה נטען כי התנהלותה של פייסבוק היא "הלכה למעשה ההתערבות הזרה בבחירות מהן חששו כל כך בישראל. משך חודשים ארוכים מתריעות זרועות הביטחון של מדינת ישראל מפני התערבות זרה בבחירות, והנה באה לה חברת פייסבוק ומתערבת באופן גס בבחירות במדינת ישראל".

עוד נטען "לא ייתכן, כי בעלי הרשתות החברתיות יחליטו שבוע ימים לפני הבחירות לחסום את חופש הביטוי של מועמדים בבחירות ללא כל סיבה חוקית, לסגור את האפשרות של מועמדים בבחירות להתבטא ולהעביר מסרים לקהל בוחריהם ודחיית עתירה זו מסוכנת ביותר, בכך שהיא תעביר מסר למשיבות ודומיהן שהן יכולות לעשות בבחירות בישראל כבשלהן".

בן גביר אמר הבוקר, "אני מצפה מכבוד השופט מלצר לקבל את העתירה ולהורות לפייסבוק לחדול מיידית ממדיניות סתימת הפיות של אנשי ימין. אמנם ידוע כי פייסבוק היא חברה בעלת אג'נדה שמאלנית קיצונית המתנכלת לאנשי ימין, אך אמש נחצה קו אדום נוסף בהתערבות בוטה של פייסבוק בבחירות בישראל".