דרעי: לבטל אזרחות לערבי שפעל בדאע"ש

הבקשה הוגשה לאחר שנתגלה כי הערבי ביצע מעשים שיש בהם משום הפרת אמונים למדינת ישראל.

ניצן קידר , ה' בניסן תשע"ט

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שר הפנים הגיש, באמצעות פרקליטות מחוז מרכז, לבית המשפט לעניינים מינהליים במחוז מרכז, בקשה לביטול אזרחותו הישראלית של עבדאללה פואד עבדאללה חג'לה שהתגורר בג'לג'וליה וכעת מצוי מחוץ לישראל.

הבקשה הוגשה לאחר שנתגלה כי חג'לה ביצע מעשים שיש בהם משום הפרת אמונים למדינת ישראל, בגלל שנטל חלק פעיל בארגוני הטרור דאע"ש וג'בהת אל-נצרא.

במקביל, הוגשה בקשה להורות כי לא יותר לחג'לה להיכנס לישראל, לתקופה שלא תעלה על שלושה חודשים או עד למתן הכרעה בבקשה לביטול האזרחות, כיוון שבכניסתו של חג'לה לישראל יש סכנה ממשית לביטחון המדינה ולשלום הציבור.

בבקשה נאמר כי חג'לה, אשר עזב את ישראל בשנת 2013, נלחם כשש שנים בשירות ארגון הטרור דאע"ש, וארגוני טרור נוספים בסוריה, ובכלל זה בארגון "ג'בהת אלנצרא". כמו כן מאז יציאתו את ישראל וכניסתו לסוריה, חג'לה נעשה חבר ארגון דאע"ש, התחתן עם שתי נשים, ואף נולדו לו ילדים. בנוסף לכך הוא מנהל את חייו מזה זמן רב כנתין של דאע"ש לכל דבר ועניין, המקבל על עצמו לחלוטין את אורחות החיים והאידיאולוגיה של הארגון, שהוכרז כארגון טרור.

כמו כן, על פי מידע מודיעיני עדכני עולה, כי מחג'לה נשקפת מסוכנות ברמה גבוהה, מכיוון שהוא אוחז באידיאולוגיה קיצונית, ובעל יכולת ברורה לבצע פיגועי טרור. בנוסף לכך, חג'לה הביע את שאיפתו לבצע פעילות בשם דאע"ש גם בישראל וכי בכוונתו לחזור ישראל בקרוב מאוד.