התבשרנו שעלינו במנדט, נמליץ על נתניהו

סגן שר הבריאות ליצמן אמר לנשיא המדינה "לפני שנכנסנו התבשרנו שעלינו במנדט לשמונה מנדטים".

חיים לב , י' בניסן תשע"ט

יהדות התורה ביציאה מהפגישה אצל הנשיא
יהדות התורה ביציאה מהפגישה אצל הנשיא
צילום: חזקי ברוך

ליצמן: עלינו במנדט, נמליץ על נתניהו

חברי סיעת יהדות התורה הגיעו לבית הנשיא, והמליצו לנשיא המדינה ראובן ריבלין להטיל את הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר לנשיא, "התבשרנו, לא באופן רשמי, שאנחנו עלינו לשמונה מנדטים. הליכוד ירד ל-35. הספירה נמשכת".

ליצמן פתח את דבריו באיחולי החלמה לרעיית הנשיא בשם כל חברי הסיעה והבהיר, "אנחנו ממליצים על בנימין נתניהו, מועמד מטעמנו לראשות הממשלה. עבדנו אתו בקדנציה הקודמת, עשינו אתו למען כלל ישראל, ולכן אנחנו חושבים שזה נכון שהוא יהיה ראש הממשלה".

ח"כ משה גפני אמר לנשיא, "אמרנו לציבור הבוחרים שלנו שאנחנו מבקשים תמיכה ביהדות התורה וכשנבוא לנשיא נמליץ לנשיא על בנימין נתניהו, ומי שבחר בנו בחר בין היתר בנתניהו לראשות הממשלה. אנחנו יודעים לראות במקומות שבהם לא אנשים חרדים ולא אנשים דתיים הצביעו עבורנו בגלל הפעילות של הסיעה. זה מה שאמרנו לציבור וזה מה שאנחנו אומרים לך כבוד הנשיא".

סגן השר מאיר פרוש אמר לנשיא, "צריכה להיאמר איזו שהיא מילה שכל סיעה תיכנס למשא ומתן עם הפרופורציות ולא לנסות להפוך סדרי עולם ולשנות סדרי עולם".

ח"כ אורי מקלב הסביר לנשיא את ההמלצה על נתניהו, "המסורת שלנו זה לדאוג לצביון של מדינת ישראל והזהות של העם היהודי, זה מה שמייחד אותנו. יש רצון מאוד גדול מזדהים עם מה שאנחנו מייצגים, אנחנו רואים את זה בכל מקום בארץ. ואנחנו בעניין הזה אנחנו חושבים שבמתכונת הזאת אנחנו נשמור יותר על הזהות של העם היהודי".

ריבלין סיכם, "יש 51 תומכים לחבר הכנסת בנימין נתניהו שהוא גם ראש הממשלה. נשמע את שאר סיעות הבית וכמובן נחליט. אנחנו עורכים את ההתייעצויות בטרם התקבלו התוצאות הסופיות כדי לחסוך מעם ישראל יומיים של משא ומתן. המלצתכם התקבלה, שמעתי אותה. אני מודה לכם".

שידור חי vmix