הנערה גיל שלמה מעוטף עזה תשיא משואה בערב יום העצמאות

גיל שלמה, תלמידת כיתה י"א המתגוררת בשדרות וארגנה צעדת הנוער מעוטף עזה לירושלים תשיא משואה בטקס יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל.

ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ט

יום העצמאות
יום העצמאות
ערוץ 7

שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב, יו"ר ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים הודיעה לנערה גיל שלמה, תלמידת כיתה י"א המתגוררת בשדרות וארגנה יחד עם חבריה צעדת הנוער מעוטף עזה לירושלים, כי תשיא משואה בטקס יום העצמאות ה- 71 למדינת ישראל.

"אני מברכת על הבחירה בגיל שלמה להשיא משואה ביום העצמאות הקרוב", אמרה רגב, "גיל היא נציגתו של הדור הצעיר בעוטף עזה, שעל אף התקפות ואיומים מצד החמאס, ממשיך ובעוצמה לתרום מזמנו וממרצו לזולת, לומד ומגשים חלומות, הנישאים על גבי רוח ההתנדבות והאמונה בצדקת הדרך.

רגב מבשרת לגיל שלמה כי תשיא משואה

גיל מסמלת את רוח המנהיגות, המפעמת בנוער הישראלי בכלל ובנוער בעוטף בפרט. גיל, פעילה בתנועת "הצופים העבריים", מייצגת את מיטב הנוער, האוהב את הארץ הזאת, מתנדב בשורותיה וחולם ולוחם למען עתיד טוב יותר לכל אחת ואחד מאיתנו. גיל, את, חברותייך וחברייך מוכיחים, כי דור העתיד של עם הנצח ממשיך, ביתר שאת, לחזק את רוחה האיתנה של תחייתנו החברתית והלאומית בישראל. המשיכו את, חברותייך וחברייך, בעוזה של הרוח הישראלית, לעטוף במנהיגות, בנתינה ובלכידות חברתית את העוטף ואת כל העם בישראל."

בנימוקיה ציינה הוועדה, כי גיל שלמה, תלמידת כיתה י"א, היא תושבת עוטף עזה שנולדה בכפר עזה ומתגוררת כיום בשדרות. ילדותה ונעוריה של גיל עברו תחת איום הירי המתמיד מהרצועה שהותיר בה את חותמו. גיל היא תלמידה מצטיינת המקדישה עם עתותיה גם לעשייה חברתית. בכיתה ד' הצטרפה לצופים ומאז הפכה לפעילה מרכזית בתנועה הפועלת רבות לחזק את חוסנם של הילדים ובני הנוער בעוטף.

לפני מספר חודשים ארגנה יחד עם חבריה צעדת נוער מעוטף עזה לירושלים במטרה להגביר את המודעות לקשיי החיים באזור. גיל תדליק את המשואה לכבודם של תושבי עוטף עזה ולכבודה של תנועת "הצופים העבריים", תנועת הנוער הגדולה בישראל, המציינת בשנה זו מאה שנים לייסודה ומחנכת דורות של צעירים ישראלים למעורבות חברתית ועשייה למען החברה.