להדוף בתקיפות את הצביעות הצרפתית

ח"כ בצלאל סמוטריץ': ''כל עוד הרשות מעודדת טרור נגד ישראל ומשלמת משכורות למחבלים אסור להעביר לה שקל אחד. שתקרוס''.

ערוץ 7 , י"ז בניסן תשע"ט

נשיא צרפת מקרון
נשיא צרפת מקרון
Reuters

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד מפלגות הימין) קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את הדרישה של נשיא צרפת להעביר לפלסטינים את כספי המיסים שמוקפאים על ידי ישראל.

"אני קורא לראש הממשלה להדוף בתקיפות את הצביעות הצרפתית ולשלוח את מקרון ללחוץ על אבו מאזן להפסיק לשלם משכורות למחבלים", אמר סמוטריץ'.

לדבריו, ''כל עוד הרשות מעודדת טרור נגד ישראל ומשלמת משכורות למחבלים אסור להעביר לה שקל אחד. שתקרוס. נרוויח שתי ציפורים במכה''.

גם ח"כ אבי דיכטר מהליכוד תקף את הדרישה של נשיא צרפת עמנואל מקרון. ''מעניין מה היה אומר נשיא צרפת, אם יסתבר לו שהרשות הפלסטינית משלמת משכורת חודשית של 12,000 ₪ לרב המרצחים קרלוס ״התן״, היושב אצלם בכלא לאחר שנשפט למאסר עולם בגין פיגועים קשים.

''לידיעת הנשיא מקרון, החוק עבר בכנסת ברוב מוחץ של 87 חברי כנסת. אנחנו נחושים להילחם בטרור בכל הכלים ובכל השיטות''.

דיכטר הוסיף: ''הנשיא מקרון, קבל עצה בחינם מאדם שנלחם בטרור מזה כמעט 50 שנה: במלחמה בטרור, מדינה שלא סופרת כסף - תספור גופות''.

נתניהו ומקרון
צילום: חיים צח, לע"מ

כאמור, צרפת דרשה מישראל להפסיק את הקפאת כספי המיסים של הרשות הפלסטינית ולהעביר לרמאללה את כל הכספים שנגבים עבור הרשות, גם את הסכומים שהרשות הפלסטינית משלמת למחבלים ולבני משפחותיהם.

על פי הדיווח בחדשות 12, הדרישה הצרפתית קיבלה תשובה ברורה מראש הממשלה נתניהו, שבמכתב רשמי משיב כי "ישראל תמשיך לפעול בהמשך מדיניותה ובהתאם לחוק שקבעה הכנסת. בקשה זו איננה נכונה מוסרית ומדינית ואף מנוגדת לעקרונות המדיניות האירופית של מאבק בטרור".

הצרפתים והאירופים רואים את ההחלטה הישראלית כבלתי סבירה, וככזו שפוגעת ברשות הפלסטינית ומכאן מערערת את היציבות, במיוחד כשאירופה רואה שכסף כן זורם - לחמאס בעזה.

מנגד, בקבינט נרשמת תמימות דעים שיש לקיים את החוק שהתקבל בכנסת כפי שהוא, ולהמשיך עם ההקפאה של הכסף לרשות. "לא נעביר כסף כדי שהרשות תשלם אותו למחבלים ואסירים ביטחוניים", אומרים בישראל.