מתן כהנא: ''בנט יחזור בענק''

מועמד ''הימין החדש'' הרעיף שבחים על נאומו של בנט בטקס פרסי ישראל. ''זה נפתלי האמיתי. מנהיג. ערכי. מחבר. ציוני אוהב עמו וארצו".

עדו בן פורת , ז' באייר תשע"ט

מתן כהנא
מתן כהנא
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

אל''מ במיל' מתן כהנא, מועמד במפלגת הימין החדש שלא עברה את אחוז החסימה, בטוח בחזרתו של נפתלי בנט למערכת הפוליטית.

כהנא סיפר שמאז ''נאום הפרידה'' של בנט בטקס הענקת פרסי ישראל, עשרות בני אדם אמרו לו שאם בנט היה מדבר כך במערכת הבחירות, היה בוודאי מצליח להיכנס לכנסת ה-21.

"'אם הוא רק היה מדבר כך במערכת הבחירות'. תגובה שאני מקבל כבר עשרות פעמים מאז הנאומים של נפתלי ביום עצמאות. אז מה שיש לי להגיד לכם, אחרי כמעט 29 שנים של חברות עם נפתלי, שזה נפתלי האמיתי. מנהיג. ערכי. אוהב אדם. סובלן. מחבר. ציוני אוהב עמו וארצו.

''טעינו בגדול שלא הצלחנו להעביר את זה במערכת הבחירות", כתב כהנא בפייסבוק והוסיף ''מבטיח לכם שהוא עוד יחזור בענק !!! (וגם אני... ;-)). מילה שלי''.

כאמור, ביום חמישי האחרון נאם נפתלי בנט בטקס הענקת פרסי ישראל את נאומו האחרון כשר החינוך של ישראל.

בנט התייחס בנאומו לכישלון מפלגת הימין החדש בבחירות האחרונות. "בחודש האחרון ילדַיי שאלו אותי שאלות. מה המשמעות של מהלומה? איך ממשיכים? הסברתי להם הכול. שמנסים בכל מאודך, שלא מוותרים כל עוד יש סיכוי. וברגע שחוטפים מכה - קמים, לומדים מהטעויות וממשיכים קדימה", סיפר.

''זכיתי בארבע השנים האחרונות להנהיג את החינוך של כל ילדי ישראל - חילונים, חרדים ודתיים, יהודים וערבים, בדואים, דרוזים וצ'רקסים, כולם היו ילדיי. תודתי העמוקה לכם, אזרחי ישראל, ולבורא עולם, על שהענקתם לי את הזכות לשרת אתכם. רק דבר אחד אני יכול לומר: עשיתי הכי טוב שיכולתי למענכם, עם ישראל, העם האהוב שלי''.

בנט הוסיף: ''יש עוד כל כך הרבה עבודה, ויש אנשים טובים לא פחות ממני שיעשו אותה. אתם בידיים טובות. אני אוהב את העם שלי, עם ישראל, ואת הארץ שלי, ארץ ישראל, בכל לבי. ואני מבטיח: בכל מקום שבו אהיה, לעולם לא אפסיק לתת כל שאוכל לעם ישראל".

בנאומו התייחס השר בנט לשלושה מקרים בולטים בהיסטוריה היהודית בהם לקחו אישים פורצי דרך החלטה שוברת מוסכמות: נחשון בן עמינדב ביציאת מצרים, בנימין זאב הרצל טרם קום המדינה ודוד בן גוריון במלחמת העצמאות.

"לעיתים קרובות, גורלו של הנחשון הוא שמזלזלים בך. אבל הנחשונים הם אלה שבונים את העולם. בזכות המעטים הללו, שמוכנים ליטול סיכון, שמוכנים להיאבק על דרכם כנגד כולם, שמוכנים לספוג ציניות והגחכה - העולם שלנו מתקדם. כל כלות פרס ישראל וכל החתנים היושבים כאן, כל אחת ואחד מהם הוא נחשון בתחומו", אמר בנט.

"כשר החינוך של ישראל אני פונה מכאן לכל תלמידה ותלמיד, לכל יזם, ולכל אדם בישראל שנושא חלום - תהיו נחשונים.

''מי שלא יכול להרשות לעצמו להיכשל בגדול, לעולם לא יהיה אמיץ מספיק לְנַצח בגדול. תפעלו למען מימוש החלום שלכם. נהיה מאלו שמתאמצים ונלחמים בחזית, ולא מאלו שלועגים ומבקרים מן העורף".

"יש לנו, למדינת ישראל, תפקיד מיוחד בעולם. ייעודנו כעם וכִמדינה הוא להיות מדינת מופת נחשונית. זה יקרה רק מתוך ביטחון עמוק של מדינתנו אל מול אויבינו מבחוץ, ומתוך ניהול ויכוח בריא עם האומץ להקשיב זה לזה, מבפנים", כך בנט.