תואר ד"ר לשם כבוד יוענק לדליה דורנר

אוניברסיטת חיפה תעניק תואר ד"ר לשם כבוד לשופטת בית משפט העליון (בדימוס) דליה דורנר, בהוקרה על פעילותה ותרומתה המשפטית רבת השנים

אורלי הררי , ז' באייר תשע"ט

דליה דורנר
דליה דורנר
צילום: פלאש 90

אוניברסיטת חיפה תעניק לשופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר תואר ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד בהוקרה על פעילותה ותרומתה המשפטית רבת השנים.

התואר יוענק לה במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה – 47 של האוניברסיטה. "לאורך כל שנות כהונותיה כשופטת ידעה השופטת דורנר לתת בפסיקותיה השונות מקום של כבוד לזכויות האדם ולזכויותיהם של החלשים בחברה וזאת מתוך מחויבותה האישית לצדק", אמר נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין.

באוניברסיטה אמרו כי דורנר ''ידעה תמיד לתת בפסיקותיה מקום של כבוד לזכויות האדם, לכבוד האדם ולזכויותיהם של החלשים והמודרים בחברה; על מאבקה למען חופש הביטוי, באמצעות הגנה על חופש העיתונות ועל עקרונות האתיקה העיתונאית במדינת ישראל''.

דורנר היא מהבולטות שבשופטי ישראל, ילידת איסטנבול שעלתה לישראל עם משפחתה בגיל 10. את דרכה המשפטית החלה בלימודי משפט באוניברסיטה העברית. במהלך שירותה הצבאי כיהנה במגוון תפקידי שיפוט ולאחר שחרורה מונתה לכהן כשופטת בבית המשפט המחוזי בבאר שבע ולאחר מכן, כשופטת בבית המשפט המחוזי בירושלים בו נמנתה עם הרכב השופטים המיוחד שישב בדין במשפטו המתוקשר של ג'ון איוואן דמיאניוק אשר הואשם בפשעי מלחמה כנגד יהודים בתקופת השואה.

בשנות התשעים מונתה השופטת דורנר לכהן כשופטת בבית המשפט העליון ולקראת סוף כהונתה שימשה כיושבת ראש ועדת הבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות. לאחר פרישתה לגמלאות נבחרה לתפקיד נשיאת מועצת העיתונות הישראלית, תפקיד אותו היא ממלאת עד היום.

לאור פועלה וכאות הוקרה, השיאה השופטת דורנר משואה ביום העצמאות ה - 62 למדינת ישראל, ואף זכתה בשורה ארוכה של פרסים, ביניהם פרס לשכת עורכי הדין, על תרומה ערכית למשפט ולחברה, תואר דוקטור לשם כבוד על ידי מכון ויצמן למדע, תואר דוקטור לשם כבוד מטעם אוניברסיטת בן גוריון, חברות כבוד במכון האמריקאי למשפט (American Law Institute), אותות הוקרה מאת התנועה לאיכות השלטון ותנועת אומ"ץ המקדמות זכויות אדם ומינהל תקין, תואר עמיתת כבוד מהאוניברסיטה העברית ומהמכללה האקדמית בית ברל.