ח"כ הנדל: הליכוד והציונות הדתית מתברברים בדרך

ח"כ יועז הנדל מתח ביקורת על חברי הכנסת של הימין בנאום הבכורה שלו בכנסת. "גלותיות היא הבריחה מאחריות".

חזקי ברוך , ח' באייר תשע"ט

ח"כ יועז הנדל בנאום הבכורה במליאה
ח"כ יועז הנדל בנאום הבכורה במליאה
צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

ח"כ הנדל: הליכוד והציונות הדתית מתברברים בדרך

ח"כ יועז הנדל (כחול לבן) מתח בנאום הבכורה שלו ביקורת על איחוד מפלגות הימין.

"מול עיניי עומדות משימות רבות כחבר כנסת: עיקרן לקחת אחריות; הכאוס של בנייה בלתי חוקית בנגב ובגליל. מהגרי עבודה בלתי חוקיים ושילוב מיעוטים בחובות וזכויות. זה הבית שחבריי מהליכוד ומהציונות הדתית, שותפיי להשקפה המדינית היו רוצים, גם אם עכשיו מתברברים בדרך", דברי הנדל.

הוא הוסיף, "בבית הזה העשן היחידי שאליו מתמכרים הוא עשן המדורה. מדורת השבט ולא עשן סיגרים יוקרתיים. בבית הזה למשפחות השכולות יש מעמד מיוחד. גם כשהן צועקות מדם ליבם או מכעסם, היתר שותקים ומרכינים ראש. גם אם הם משתתפים בטקס שאתה מתנגד אליו, לא תקלל ותירק".

לדברי הנדל, "בחברת מופת גבורה היא נוסח רועי קליין, אביגדור קהלני ויוני נתניהו. לא ירי מצ'וקמק של פלנגות במחבל מנוטרל, תוך כדי נטרול המילה גבורה".

"גלותיות היא הבריחה מהאחריות, הפיכת המדינה ומוסדותיה שהם סמלי הריבונות שלנו לאויבים. אלה שרואים במשטרה מושחתת, בשב"כ פחדנים, בבתי המשפט כאילו הם שייכם לפריץ בעיירה בפולין ולא משהו משלנו. איך מושלים כאשר המסר הוא שרק החזק והקומבינטור שולט?. כאשר הפוליטיקאי משתמש בבג"ץ כתירוץ על חוסר יכולת לקבל החלטות באיו"ש במקומו אחרים?. כשהרס עתיקות נמשך בהר הבית. כשהצבא הוא שק החבטות לפער בן הרטוריקה למעשה?", תהה חבר הכנסת החדש.