איפה "הנבחרת הסרוגה של הליכוד"?

חברי הכנסת הדתיים בליכוד צריכים להוכיח שהם לא רק נערי פוסטר בקמפיין הבחירות.

נתנאל אחיטוב, ארגון חותם , ט' באייר תשע"ט

נתניהו עם אלקין וחוטובלי
נתניהו עם אלקין וחוטובלי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יפה עשו בצלאל סמוטריץ' והרב רפי פרץ כשהכניסו לדרישות המו"מ הקואליציוני סוגיות של דת ומדינה.

במשך שנים הושמעה ביקורת על המפלגות הדתיות שהן דואגות לעצמן, לכסף לאולפנות ולתקני השירות הלאומי. הפעם באיחוד מפלגות הימין החליטו להרים דגלים אחרים, הדאגה הפעם היא לא מגזרית, אלא היא כלל ישראלית וממלכתית.

מה שמבשלים באיחוד מפלגות הימין, נראה כמו נדבך נוסף בחיבור ההיסטורי שבין הדת למדינה היהודית.

סוף סוף מדברים על עיגון של הגיור רק בידיה של הרבנות הראשית, על רפורמות בכשרות ועל הדרישה הבסיסית לערוך אירועים בהפרדה.

במילים אחרות, סוף סוף הציוניות הדתית מדברת על סוגיות הדת והמדינה של כולם. ושדרישות אלו לא יהיו קלות בעיניכם. בהחלט צריך לשבח על כך את ראשי מפלגות איחוד הימין. הם עושים פה צעד משמעותי שדורש ראיה רחבה ואומץ לא קטן.

אחרי ששיבחנו את ראשי איחוד הימין, נותרה שאלה קשה-
איפה "הנבחרת הסרוגה של הליכוד"?

בקמפיין הבחירות שהליכוד הפנה למגזר הדתי לאומי, הם דאגו להציג נבחרת שמייצגת את המגזר; אלקין, חוטובלי, יולי אדלשטיין ועוד. ואני שואל- איפה הנבחרת הסרוגה הזו עכשיו בזמן המו"מ הקואליציוני?

עוד לפני מאבקי התיקים, הלשכות והשרים, בזאת תיבחן הנבחרת הסרוגה: האם ידעו חברי הנבחרת ללחוש על אזנו של ראש הממשלה כיצד לקדם את נושאי הדת והמדינה?

האם נציגי הציונות הדתית יודעים לדפוק על שולחנות? לקדם אג'נדות ולייצג את המצביעים הרבים שתמכו בהם, או שהם נשארים בשקט כדי לא להפריע לראש הממשלה במשא ומתן?

חשוב להזכיר- הציונות הדתית זה לא רק קולות בקלפי. הנבחרת הסרוגה היא לא רק כיסויי ראש שמארגנים לנתניהו שיחות מול בחורי ישיבות וסיורים ביש"ע, הנבחרת הסרוגה צריכה גם לדעת לדרוש את התמורה לתומכי הליכוד שהגיעו מהציונות הדתית בשבילם או בזכותם ולקדם יוזמות, בקשות וחוקים הקשורים לדת ומדינה.

קשה לכם ליזום בשלב הזה? לפחות תתמכו בדרישות של איחוד מפלגות הימין ותקדמו את הנושאים שהם העלו. הרי הכשרות והגיור חשובים לכם לא פחות מאשר להם, לא ככה?

תראו לנו, יולי, ציפי, זאב, שלמה וכל השאר, תראו לנו איך גם הנבחרת הסרוגה של הליכוד מקדמת ענייני דת ומדינה. תראו לנו איך אתם מנהיגי אמת, ולא רק נערי פוסטר בקמפיין הליכוד.