ח"כ סמוטריץ': דואגים שתהיה ממשלת ימין גם במהות

ח"כ סמוטריץ': אחת המשימות החשובות היא לתרגם את התורה לשפה העכשוית. בנוגע למו"מ הקואליציוני ציין סמוטריץ': יש עוד לא מעט מחלוקות

יהונתן גוטליב , י"א באייר תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יהונתן גוטליב

לתרגם את התורה לשפה העכשווית

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הגיע אמש (רביעי) לדבר בסדנת 'ללמד בני יהודה קסת' אותה יזם מכון תורת המדינה בשיתוף מכללת ליפשיץ.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר ח"כ סמוטריץ', "אין ספק שהיכולת להוציא כותבים שיתרגמו את התורה ואת בית המדרש לשפה העכשווית, ינגישו אותה לציבור הרחב ויצליחו לשכנע ולעשות נפשות, זאת בעיניי אחת המשימות החשובות ואנחנו באיחור בעניין הזה".

"אנחנו יצאים מתוך תורה ומתוך בית המדרש", הוסיף סמוטריץ', "הקב"ה הסתכל באורייתא וברא עלמא. אנחנו מעצבים את כל השקפת העולם שלנו מתוך תורה, אנחנו מבינים שמה שקורה היום זאת הופעה חיה של תורה, זו המשמעות של ראשית צמיחת גאולתינו ולכן התורה היא זאת שצריכה להאיר המחשכים".

לדבריו, "זה דורש מאיתנו קודם כל הבנה, אנחנו צריכים להסביר וללבן לעצמינו את השקפות העולם של התורה ואת הנגזרות שלהם לחיים הנוכחיים במדינת ישראל, ואחרי הבירור הפנימי עם עצמינו גם לדעת להסביר את זה החוצה".

על המשא המשא ומתן הקואליציוני אמר סמוטריץ' "מטבעם של דברים במו"מ לא בריא לפרט את הכול בחוץ. אנחנו מתקדמים מול הליכוד באווירה טובה, מצד שני יש גם לא מעט מחלוקות בעיקר בסוגיות עקרוניות שנוגעות לא"י ולדת ומדינה. אנחנו מלבנים ומתעקשים על הדברים כי אנחנו מאמינים שהם חשובים ונכונים".

"יש לנו מטרה אחת והיא לוודא שממשלת הימין שתקום לא תהיה ממשלת ימין רק בכותרת אלא גם בתוכן ובמהות", הדגיש סמוטריץ'.