דו"ח: הנחה למילואימניקים ב-91% מהרשויות

תנועת הימין "אם תרצו" מפרסמת דו"ח ממנו עולה כי חל שיפור משמעותי במימוש התקנה המאפשרת לרשויות להעניק הנחה בארנונה למשרתי מילואים

ערוץ 7 , ט"ו באייר תשע"ט

חיילי מילואים באימון. ארכיון
חיילי מילואים באימון. ארכיון
צילום: הלל מאיר/TPS

91% מהרשויות המקומיות שבהן חלה חובת גיוס לתושבים, מעניקות הנחה בארנונה למשרתי המילואים. מדובר בשיפור של כ-10% לעומת נתוני חודש אוקטובר האחרון, כך מפרסם הבוקר (שני) העיתון "ישראל היום".

הנתונים מופיעים בדו"ח מטעם תנועת הימין "אם תרצו", שייצא לאור לקראת יום המילואים 2019 שיחול ביום חמישי הקרוב.

בעקבות הפרסום אשתקד בעיתון לפיו 41% מהרשויות הרלוונטיות מתעלמות מהתקנה המאפשרת להן להעניק הנחה בארנונה למשרתי המילואים, נרשמת כעת עלייה משמעותית במספר הרשויות שמספקות את ההנחה למילואימניקים.

על פי הבדיקה האחרונה, שנערכה בסוף 2018, נמצא כי 81% מהרשויות המקומיות בישראל כבר אישרו את מתן ההנחה. כיום 91% מהרשויות שבהן מרבית האוכלוסייה חייבת להתגייס, מספקות את ההנחה למילואימניקים. למעשה, נכון למועד הבדיקה, רק 17 רשויות שבהן מרבית האוכלוסייה חייבת בשירות - לא אישרו את ההנחה.

ברשימת הרשויות שהצטרפו מאז הבדיקה האחרונה, וכעת מעניקות הנחה בארנונה לתושבים אפשר למצוא את בני ברק, אופקים, קרית שמונה, גבעת זאב, להבים, סביון ועוד.

בלטו לרעה רשויות שבחרו שלא להעניק עד כה את ההנחה לחיילי המילואים; ביניהן ניתן למצוא יישוב עשיר במיוחד - כפר שמריהו. גם בעמנואל, בביתר עילית החרדית וברכסים עדיין לא מספקים את ההנחה שעומדת על חמישה אחוזים מסכום התשלום.

בשמונה רשויות דרוזיות, ובהן בית ג'אן, פקיעין, דלית אל־כרמל, חורפיש ועוספיה, לא שיתפו פעולה עם הדו"ח. בשדרות ובמועצות האזוריות מרחבים ושדות נגב הסבירו כי הן לא מעניקות לתושביהן את ההנחה הזו בארנונה מכיוון שהם מקבלים הנחה אחרת בשל המצב הביטחוני ואין באפשרותם לאפשר כפל הנחות.