ביקורת חריפה: צה''ל יורד מהפסים

תגובות רבות להחלטת צה''ל לשנות את הטפסים שממלאים המתגייסים, כך שייכתב בהם הורה 1 והורה 2. "זה צבא, לא מעון יום של נעמת".

ערוץ 7 , ט"ז באייר תשע"ט | עודכן: 13:07

להט"בים (אילוסטרציה)
להט"בים (אילוסטרציה)
צילום: iStock

איש התקשורת ינון מגל תוקף את החלטת צה''ל לבוא לקראת קהילת הלהט"ב ולשנות את הטפסים שממלאים המתגייסים, כך שייכתב בהם ''הורה 1'' ו''הורה 2'', במקום ''אבא'' ו''אמא''.

''צה"ל יורד מהפסים, הלו כוכבי. זה צבא, לא מעון יום של נעמת. נא להתעורר, יש איומים אמיתיים בחוץ, תתעסקו בהם", צייץ מגל בטוויטר.

ההחלטה על שינוי הטפסים עוררה ביקורת חריפה ברשתות החברתיות, ומנגד התקבלה באהדה בקרב השמאל.

''הניסיון לייצר עולם חדש גורר אותנו לסדום ועמורה", קבע הגולש יהודה, ואחד אחר שאל: ''למה רק הורה 1 ו-2? למה לא גם 3 ו-4?''.

''צה"ל מוחק מהלקסיקון את המושגים 'אבא' ו'אמא' ומכניס במקומם הורה 1 והורה 2. אני לא מכיר דרדק אחד שבמקום המילה הראשונה שלו: אבא, יקרא: הורה 1. איך נודיע לתינוקות על הקידמה המגדרית? ומנין ידעו האם הורה 1 הוא אבא או אמא?'' שאל העיתונאי יהודה נחשוני.

הרב עמיחי אליהו מארגוני רבני קהילות פרסם הצעה צינית: ''להוריד מבתי הכנסת במדינה את עשרת הדיברות מעל ארון הקודש. ולשנות את כל ספרי התורה ל'כבד את הורה א והורה ב' במקום 'כבד את אביך ואת אמך'. זה פוגע, מעליב ונשען על תפיסות מגדריות ישנות. בנוסף אולי כדאי לצה"ל להוסיף הורה ג' ואולי להוריד את ההורים בכלל לילד שנרכש בחו''ל?''.

בארגון צו 1 קוראים לחיילים למחוק את המילים ״הורה 1״ ו״הורה 2״ מהטפסים ובמקומן לכתוב ״אבא״ ו״אמא״.

מארגון 'תורת לחימה' נמסר "מזעזע לראות איך צה"ל נכנע לתכתיבים והבניות פרוגרסיביות של ארגוני הלהט"ב. האם כעת גל"צ תשנה את התכנית של יום שישי ל'קולה של הורה 2?' על צה"ל לחדול מלעסוק בהבניות. לא יתכן שהתרבות הישראלית תעוצב בידי הצבא ללא דיון ציבורי, זהו אינו תפקידו״.

מארגון ליב"ה נמסר "מצער לראות את ההחלטה שהתקבלה בצה"ל, כאשר במקום לדחות את חדירת הארגונים הזרים והאג'נדות הקיצוניות בוחרים היום בצה"ל לאמץ אותם ולעשות שינויים הזויים בשל דרישות של מיעוט קיצוני וחריג.

''הניסיון לחנך את כולנו מחדש ולהחדיר לנו ערכים מעוותים, נגד האנושיות ונגד היהדות, לא יצלח.
אנחנו קוראים לרמטכ"ל להמשיך את המגמה שהכריז עליה בתחילת כהונתו, להכריז את צה"ל ליעודו - צבא לוחם ומנצח, ולא לתת לאג'נדות זרות לחדור אליו ולטשטש את זהותו וערכיו של הצבא".