תמיכה רחבה בדרישות איחוד הימין

מצביעי איחוד מפלגות הימין מכל גווני הציבור הדתי תומכים בדרישות בנושאי דת ומדינה. "להוביל את תחום הזהות היהודית של המדינה".

חזקי ברוך , י"ט באייר תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: חזקי ברוך

סקר שביצע מכון ''סמית'' עבור ארגון חותם מעלה כי מצביעי איחוד מפלגות הימין מכל גווני הציבור הדתי תומכים בדרישות המפלגה בנושאי דת ומדינה.

ב''חותם'' קוראים למפלגה שלא לוותר על דרישות אלו במשא ומתן הקואליציוני.

משתתפי הסקר נשאלו על דרישת המפלגה לרסן את האקטיביזם השיפוטי בנושא דת ומדינה - מניעת ההתערבות של בית המשפט בסוגיות השבת, גיור, כשרות ונישואין. 98% מהנשאלים תומכים בדרישה זו ורק 2% מתנגדים.

ביחס לדרישת מפלגת איחוד הימין לפעול לחיזוק התא המשפחתי, באמצעות מאבק בגירושין שינתן בעזרת טיפול באגף מיוחד ויכלול הכנה לנישואין, יעוץ זוגי, הדרכה הורית ומתן תמריצים לפונים לייעוץ לפני גירושין, ענו 90% מהנשאלים כי הם תומכים בדרישה זו לעומת 5% שהתנגדו.

בארגון חותם שיגרו שגרו את ממצאי הסקר ליו"ר המפלגה הרב רפי פרץ וקראו לו להמשיך בעמידתו בעת המו"מ מול מפלגת הליכוד, וטענו כי הגיעה העת שהציונות הדתית תוביל בנושאים אלו ולא תאפשר לארגונים קיצוניים הפועלים להפיכת ישראל למדינת כלל אזרחיה, לנגוס באופיה היהודי של המדינה.

מנכ"ל ''חותם'' עמיטל בראלי: "התמיכה הציבורית הרחבה לדרישות בתחום הזהות היהודית של המדינה מבטא צימאון עז של הציבור להוביל את תחום הזהות היהודית של המדינה ושמירתה כמדינה יהודית וזאת על ידי ההנהגה הפוליטית".