אלה הזוכים בפרס מפעל חיים מטעם אקו"ם

בנימוקי ועדת השיפוט של הפרס, שבה היו חברים אברהם טל, גל אוחובסקי, דיקלה, יאיר ניצני ופיטר רוט.

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ט

ברי סחרוף
ברי סחרוף
צילום: Miriam Alster/Flash90

זוכי פרסי אקו"ם לשנת 2019 בתחום המוזיקה הם ברי סחרוף ורמי פורטיס, שלהם יוענקו פרסי מפעלי חיים על סך 35 אלף שקלים על אחד.

בנימוקי ועדת השיפוט של הפרס, שבה היו חברים אברהם טל, גל אוחובסקי, דיקלה, יאיר ניצני ופיטר רוט, נכתב כי סחרוף ופורטיס הם "שניהם כותבים ענקיים ומבצעים נפלאים שיצרו ז'אנר ייחודי במוזיקה הישראלית ועדיין ממשיכים לחפש את הדבר הבא. עם הקשר העמוק למוזיקה מזרחית מצד אחד ולרוק אטלרנטיבי ואנק מאידך, הם גם הסימבול הטוב ביותר למיש-מש הישראלי שמערבב זרמים, גלויות ומוצאים, ולאפשרות להיות אמן אלטרנטיבי בארץ".

לצד פרסי מפעל החיים, יעניק אקו"ם פרסים על הישגים מוזיקליים נוספים שנרשמו השנה. בין מקבלי הפרסים ניתן למנות את דורון מדלי, מלחין שירה זוכה האירוויזיון של נטע ברזילי, "Toy", שזכה בקטגוריית מלחין השנה ע"ש סשה ארגוב; את "אלון עדר ולהקה" שאלבומם "משתלבים בנוף" נבחר לאלבום השנה בקטגוריה ע"ש עוזי חיטמן; את עדן חסון שזכה בפרס שיר השנה ע"ש משה וילנסקי (על שירו "שמישהו יעצור אותי"); את בניה ברבי שזכה בפרס תגלית השנה ע"ש ענבל פרלמוטר; את אבי אוחיון שזכה בפרס מחבר השנה ע"ש יוסי בנאי; ואת סתיו בגר שזכה בפרס מעבד השנה ע"ש יאיר רוזנבלום.

בקטגוריית פרסי עידוד היצירה זכו המחברת שרון טובה לוי, המלחינה בר חן והיוצר ינון מועלם.

קטגוריית הפרסים המיוחדים תכלול פרס הוקרה על מפעל חיים מטעם אקו"ם ואיגוד המפיקים והאמרגנים בישראל, שיינתן למפיק שלמה צח; פרס ע"ש ידידיה אדמון מטעם דירקטוריון אקו"ם שיינתן לזמר דקלון; ופרס ע"ש אהרון אשמן מטעם דירקטוריון אקו"ם שיינתן לפזמונאי אבינועם (אבי) קורן. גובה הפרס שיינתן לזוכי הקטגוריה יעמוד על 20 אלף שקלים לכל אחד.