המכתב של הרב לוינשטיין: הטלפון לא מפסיק לצלצל

לפני כשבועיים פנה הרב יגאל לוינשטיין במכתב לבוגרי מוסדות עלי בו הוא מציע את עצמו להעברת שיחות בנושאים הבוערים, מאז אין רגע דל.

יהונתן גוטליב , כ"ה באייר תשע"ט

הרב יגאל לוינשטיין
הרב יגאל לוינשטיין
צילום: אליאור בן חיים

לפני כשבועיים פרסם ראש מכינת 'בני דוד' בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, מכתב בו הוא מודיע לבוגרי המכינה כי בתקופה הקרובה הוא יקדיש את עצמו למתן שיעורים ושיחות בכל מקום בו יבקשו לשמוע אותו.

המכתב הצליח להשיג את מטרתו ומאז מוצף הרב לוינשטיין בפניות להעברת שיחות בכל רחבי הארץ.

אליקו אביטן, האחראי על הניהול הלוגיסטי של השיחות, סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על ההצפה בפניות שהם מקבלים מאז פורסם המכתב. "השטח פשוט בוער מרצון למפגשים שכאלה", ציין אביטן, "מהרגע שבו פורסם המכתב בוואטסאפ, אני מוצף בפניות מכל רחבי הארץ ממש, מאילת ועד קרית שמונה".

"ביומיים הראשונים הטלפון לא הפסיק לצלצל, וגם מאז אין יום שעובר ללא מספר פניות ממוקדות וספציפיות הרוצות להזמין את הרב יגאל לקהילה שלהם, לבית הכנסת, לחוג בית, למוסד החינוכי, לכולל ערב, לישיבות תיכוניות או גבוהות, למכינות, לאולפנות ומדרשות, לבני הנוער, צוותי הוראה, ואף אוניברסיטת אריאל", ציין.

אביטן הוסיף קצת נתונים המעידים על ההתעניינות העצומה סביב הנושא. "עד כה קיבלנו למעלה ממאה פניות ועשרות שיעורים ושיחות בכל רחבי הארץ כבר תואמו, כך שכבר משבוע שעבר ועד להודעה חדשה תוכלו למצוא את הרב יגאל בכל ערב במקום אחר בארץ, ראשון עד חמישי כולל מוצ"שים. ביום שישי קצת זמן ללמוד, שבת מנוחה".

באתר של מוסדות 'בני דוד' פתחו דף בו מרוכזים כל השיעורים והשיחות שנקבעו בשבועות הקרובים ובכוונתם להוסיף בעתיד הקלטות של השיחות שהרב לוינשטיין העביר ברחבי הארץ.

אביטן ציין כי בחלק מן המקומות אליהם מזמינים את הרב לוינשטיין מתעורר דיון ער ברשתות החברתיות בין המתנגדים והתומכים בהבאתו. לדבריו, "התוצאה בדרך כלל שהדיון יוצר התעניינות וסקרנות ומעלה את השיעור המיוחל לסדר היום - מה שגורם שדווקא במקומות האלה מגיעים לשיעור מאות אנשים. כך קרה בשיעור באחד הישובים ביהודה ושומרון, המארגנים צפו שיגיעו עשרות אנשים בלבד ובפועל בית הכנסת היה גדוש במאות אנשים ונשים".

עוד הוא הוסיף, "מכיון שהשיחה עוסקת בעניינים שמאד מעסיקים את החברה שלנו בחיים היומיומיים, המשפחתיים, החברתיים והדתיים, לאחר השיחה רבים נשארים לשאול שאלות ולשמוע עוד דברים עד השעות הקטנות של הלילה. כך קרה לפני יומיים בשיעור שהרב יגאל נתן באחד הישובים בבנימין, השיעור התחיל בשעה 21:00 אך הרב יצא משם רק ברבע לאחת לפנות בוקר מפני שנשאר לשוחח עם התושבים".