''יום עצוב למשפחת ריבלין ולמדינת ישראל''

במערכת הפוליטית סופדים לנחמה ריבלין ז''ל, רעיית הנשיא שהלכה לעולמה בגיל 73. ''אישה גדולה בפשטותה ופשוטה בגדולתה''.

חזקי ברוך , א' בסיון תשע"ט | עודכן: 11:37

בני הזוג ריבלין בספרד
בני הזוג ריבלין בספרד
צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לנחמה ריבלין ז''ל, רעיית נשיא המדינה שהלכה לעולמה הבוקר (שלישי) בגיל 73.

''יחד עם כל אזרחי ישראל, רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ז״ל. כולנו התפללנו לרפואתה במהלך התקופה האחרונה בה נלחמה בגבורה ובתעצומות נפש על חייה. אנחנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו לנשיא המדינה ולכל בני משפחתו. יהי זכרה ברוך", אמר נתניהו.

השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל אמרה: "אנו נפרדים בלב כבד מאישה גדולה בפשטותה ופשוטה בגדולתה. נחמה ז"ל מותירה אחריה מורשת גדולה של אהבת אדם, אחדות ישראל וקבלת האחר והשונה. תנחומיי לנשיא ריבלין, שאבידתו אבידת כולנו".

שרת המשפטים היוצאת איילת שקד אמרה: "יחד עם כל אזרחי ישראל אני משתתפת בצערו של נשיא המדינה ראובן ריבלין על פטירת רעייתו נחמה. בני הזוג ריבלין היו דוגמה לזוגיות מופתית ואהבת אמת. זכיתי להכיר את נחמה בשנים האחרונות וגיליתי אישיות לתפארת עם אהבה עצומה למדינה ולאזרחי ישראל. יהיה זכרה ברוך".

יו"ר הימין החדש ושר החינוך היוצא נפתלי בנט מסר "עצובים יחד עם כל עם ישראל על פטירת רעיית הנשיא נחמה ריבלין ז"ל. נחמה חיה בענווה ופשטות ובאהבה גדולה לבעלה רובי. תנחומי לנשיא המדינה ולכל משפחתו. יהי זכרה ברוך".

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מסר "הצטערתי לשמוע על פטירתה של אשת נשיא המדינה נחמה ריבלין ז"ל. נחמה היתה אישה אצילה, אהובה, אשת משפחה נפלאה ומלאת אהבת חינם. משתתף בצערו של נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ובצערה של משפחת ריבלין כולה. בנחמת ציון תנוחמו".

שר האוצר משה כחלון: "משתתף בצערו של הנשיא רובי ריבלין עם לכתה של אשתו היקרה נחמה. יהי זכרה ברוך''.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן מסר "ברוך דיין האמת. נחמה ריבלין זכרונה לברכה. שולח את תנחומיי למכובדי נשיא המדינה ראובן ריבלין. המקום ינחם אותך בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיף לדאבה עוד".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ אבי גבאי, אמר ''המומים וכואבים את לכתה של נחמה ריבלין. שולח חיבוק ותנחומים לנשיא ולבני משפחתו. הצניעות ואהבת האדם של נחמה ילוו אותנו תמיד. יהי זכרה ברוך''.

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: ״‫בשמי ובשם כל כנסת ישראל, חברי הכנסת והעובדים, אני משתתף בצערם העמוק של חברי נשיא המדינה ראובן ריבלין ומשפחתו.‬ ‫באישיותה המיוחדת ובמאור פניה השפיעה נחמה על כל מי שבאה איתו במגע. היא תחסר לכולנו. יהי זכרה ברוך''.

חבר הכנסת אופיר כץ אמר ''‫אנו נפרדים היום בצער רב מרעיית הנשיא, נחמה ריבלין. נחמה הייתה אישה אהובה שפעלה המון למען אמהות שכולות, ילדים בעלי מוגבלות, איכות הסביבה ועוד המון נושאים חשובים. אני שולח תנחומים לבית הנשיא ומביע צער עמוק על פטירתה''.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי: ''שולחת תנחומים מעומק הלב לנשיא המדינה ראובן ריבלין על פטירתה של רעייתו האהובה נחמה. נחמה היתה שותפה מלאה לדרך הציבורית ארוכת השנים של הנשיא, וכולנו נשאנו תפילות להחלמתה. יהי זכרה ברוך''.

שר המדע אופיר אקוניס מסר ''תנחומיי לנשיא ריבלין ולמשפחה כולה על פטירתה של הגברת נחמה ריבלין. הכרתי את נחמה שנים ארוכות לפני שהייתה אשת נשיא המדינה. אישה מרשימה, רחבת אופקים, קשובה לכל ופתוחה לבריות. זהו יום עצוב למשפחת ריבלין ולמדינת ישראל''.

ח"כ אתי חוה עטיה (הליכוד) אמרה "ברוך דיין האמת. קיבלתי את הבשורה על פטירתה של נחמה ריבלין ז"ל בצער רב. נחמה הייתה אישה משכמה ומעלה שפעלה ללא לאות למען האומנות הישראלית והספרות העברית שכל כך אהבה, ואף ייסדה את פרס 'רעיית נשיא המדינה לשירה העברית'. אני משתתפת בצער המשפחה ושולחת תנחומיי הכנים לנשיא המדינה, מר ראובן ריבלין. יהי זכרה ברוך".

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, אמר כי "הגברת ריבלין הייתה מופת לעם שלם, בחום האנושי, ביחס המחבק ובאהבה לאנשים. כולנו מרכינים ראש ומצטערים צער רב על לכתה בטרם עת''.

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת, זאב אלקין: "אני שולח את תנחומיי לנשיא המדינה ראובן רובי ריבלין על פטירתה של רעייתו נחמה. כולנו התפללנו להחלמתה והיום אנו מבכים על לכתה. נחמה הייתה אישה מיוחדת והשותפות העמוקה ואהבה בין הנשיא לרעייתו ניכרו לכל אורך שנות נישואיהם. זהו יום עצוב למדינת ישראל. יהי זכרה ברוך''.

שר התיירות יריב לוין: ״אני שולח תנחומים מעומק הלב לנשיא ריבלין ולכל בני המשפחה עם פטירתה של נחמה. נחמה פעלה בצניעות ובשורה רחבה של תחומים למען כלל אזרחי ישראל, והוסיפה כבוד רב למוסד הנשיאות. יהי זכרה ברוך״.

שר החוץ ישראל כ״ץ: ״משתתף בצערו הכבד של נשיא המדינה ראובן ריבלין על פטירתה של רעייתו נחמה. בחודשים האחרונים התפללה מדינה שלמה לבריאותה והחלמתה. פעילותה של נחמה למען הזולת באשר הוא, צניעותה מסירותה ותרומתה לחברה בישראל ייזכרו לעד. יהי זכרה ברוך''.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר: ''בשמי ובשם ועדת החוץ והביטחון, משתתף בצערו של נשיא המדינה מר ראובן ריבלין על פטירת אשתו נחמה ז"ל. ברוך דיין האמת''.

ח"כ עומר ינקלביץ' (כחול לבן) אמרה ''הגב' נחמה ריבלין ע"ה, רעייתו של נשיא המדינה מר ראובן ריבלין, הייתה דמות ייחודית של אישה אצילה, ערכית ומרשימה. בחייה הפרטיים והציבוריים, הייתה נחמה ז"ל דוגמא אישית לפשטות, צניעות ואיכות אנושית נדירה. שולחת את תנחומיי לנשיא המדינה ראובן ריבלין ולמשפחה היקרה''.

ח"כ רם שפע (כחול לבן) מסר ''תנחומיי הכנים לנשיא רובי ריבלין ולכל המשפחה עם לכתה של נחמה ז"ל. בשנים האחרונות, ובעיקר בחודשים האחרונים, נחמה נאבקה בגבורה במחלת הריאות שבסופו של דבר הכריעה אותה. התרשמתי עמוקות מאצילותה, מצניעותה, מבחירתה לעסוק בפעילות ציבורית ענפה מאחורי הקלעים, מהתוכן המיוחד שהכניסה למוסד הנשיאות וכמובן מהאהבה והזוגיות המקסימה ששררה בינה לבין הנשיא. משפחת ריבלין היקרה, מי ייתן ולא תדעו עוד צער. יהי זכרה ברוך''.

שר העבודה והרווחה חיים כץ אמר "אני כואב את לכתה בטרם עת של אשת הנשיא נחמה ריבלין. אישה יקרה ואצילה, מלאת חמלה ואהבת הזולת, שהייתה רעייה לתפארת ואם מסורה. רובי ידידי, בשמי ובשם רעייתי רותי, אני שולח לך ולבני משפחתך תנחומים מכל הלב. שלא תדעו עוד צער".