סמוטריץ' נגד נתניהו: מפלה אותנו

יו"ר האיחוד הלאומי מגיב למינויו של ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים. הליכוד בתגובה: הלכה "מדינת ההלכה"

ניצן קידר , ב' בסיון תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' מגיב למינויו של ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים.

"אמיר אוחנה הוא חבר ואיש ראוי ואני כמובן מאחל לו הצלחה גדולה. אבל לא הוא הסיפור. הסיפור הוא נתניהו שלא היה מתייחס לאף אחד מהשותפים האחרים שלו כמו שהוא מרשה לעצמו להתייחס לציונות הדתית".

"הגיע הזמן שנפיק לקחים", דברי ח"כ סמוטריץ'.

בליכוד עקצו בתגובה את ח"כ סמוטריץ' ובהודעה שהוציאה המפלגה נכתב, "מינוי ח"כ אוחנה למשפטים - הלכה 'מדינת ההלכה'". בהודעה ציין דובר הליכוד כי בקרוב ימונו שרים מאיחוד מפלגות הימין.

ההודעה באה על רקע דבריו של ח"כ סמוטריץ' באירוע יום ירושלים בישיבת מרכז הרב לפיהם "אנחנו רוצים את תיק המשפטים, כי אנחנו רוצים להשיב את משפט התורה למכונו. "אנחנו רוצים 'והשיבה את שופטינו כבראשונה' וזה יקרה. כפי ששכם והר הבית חזר אלינו משפט התורה יחזור לנו".

נזכיר כי הערב (רביעי) הודיע ראש הממשלה כי החליט למנות את אוחנה לתפקיד. מטעמו נמסר כי "חבר הכנסת עו"ד אמיר אוחנה הוא משפטן המכיר היטב את מערכת המשפט. הוא בעל תואר ראשון במשפטים, שהתמחה בפרקליטות מחוז מרכז".

"במשך כעשור עבד ח״כ אוחנה כעורך דין והופיע בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ. בכנסת הוביל שורה של חוקים וביניהם חוק יסוד הלאום", נאמר בהודעה מלשכת ראש הממשלה.

בליכוד ביקשו להדגיש עוד כי "לראשונה חבר קהילת הלהט״ב יהיה חבר בכיר בממשלת ישראל".

בכך בעצם מבהיר נתניהו לאיחוד מפלגות הימין כי תפקיד שר המשפטים לא יינתן להן. עם זאת על פי הערכות יציע נתניהו למפלגה את תיקי התחבורה והחינוך. גורמים במפלגה אמרו כי נתניהו מכוון לתת את תיק החינוך לרב רפי פרץ, אך באיחוד הלאומי מזכירים כ יח"כ בצלאל סמוטריץ' הוא הראשון על פי ההסכם לבחור תיק וייתכן כי יבחר בתיק החינוך.

נתניהו קיים במהלך היום סבב פגישות עם שרים וחברי כנסת בליכוד, ממנו עולה כי בימים הקרובים ימונו שרים נוספים. אם יסכימו השרים ארדן וקרא להצעות ראש הממשלה לשמש כשגרירים יתפנו גם התיק לביטחון הפנים ותיק התקשורת.

שקד בטקס הפרידה ממשרד המשפטים: עוד אשוב לכאן