חותם לרב פרץ: בטל את מינוי הדובר שלך

"אנחנו תוהים כיצד מי שעמד בראש ארגון שכל עניינו היה לייצר אלטרנטיבה לרבנות... אמור לייצג את עמדת הציונות הדתית", נאמר במכתב

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: Flash90

בארגון "חותם" שיגרו בסוף השבוע האחרון פנייה ליו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, בדרישה שיפטר את דוברו החדש, נתנאל דיין, בעקבות תפקידים קודמים שמילא, ובהם ניהול ארגון "השגחה פרטית".

במכתבם מציינים אנשי הארגון, "מאז קום המדינה, המפלגה הדתית-לאומית הייתה נושאת הדגל בכל הקשור לשמירה על הצביון היהודי של המדינה, ובין השאר על תפקידה החשוב של הרבנות הראשית, כגוף שמוביל ומנהיג בתחומים הלכתיים בעלי חשיבות לאומית, כגון נישואין, גיור, כשרות ועוד. נושאים אלו הנמצאים תחת סמכותה של הרבנות הראשית, נוגעים בסוגיות יסוד שמשפיעות באופן מובהק על זהותה של מדינת ישראל, שהינה קודם כל מדינה יהודית, המחוברת לערכי הנצח של עם ישראל ומאפשרת קיום חיים לאומיים על פי חזון הנביאים".

"לצערנו, בשנים האחרונות קמו כוחות, מבית ומחוץ, המבקשים לערער על הנחות יסוד אלו, ולייצר תנועה המפרידה את המדינה מזהותה היהודית, תוך קריאת תיגר על הרבנות הראשית כאחת מהגורמים המרכזיים בחיבור זה. אך רבני הציונות הדתית ומחנכיה עומדים בפרץ ומוקיעים כל ניסיון לפרוץ את הגדר ולפגוע בזהותה היהודית של המדינה", נאמר עוד במכתב.

"לאור כל זאת, נדהמנו לשמוע על מינויו של מר נתנאל דיין לדובר רשמי מטעמך, ואנחנו תוהים כיצד מי שעמד בראש ארגון שכל עניינו היה לייצר אלטרנטיבה לרבנות הראשית תוך הכפשה עקבית וניסיונות חתירה בלתי נלאים, אמור לייצג את עמדת הציונות הדתית, הדוגלת ביהדות ממלכתית?", תהו בארגון.

"היעלה על הדעת כי מי שמחזיק בעמדות המנוגדות לערכיה הבסיסיים של הציונות הדתית, יהיה הפנים שלה אל מול הציבור בישראל? אנו קוראים לך ומפצירים בך – חזור בך ממינוי מוטעה זה, והסר את הכתם מעל פני הבית היהודי", דרשו אנשי "חותם".