חבר הליכוד משתלח בציבור הדתי לאומי

חבר הליכוד משה איפרגן תקף הבוקר קשות את המגזר הדתי לאומי, בנט, ופייגלין: "ביקורת מקושקשת, חבורה של חוצפנים!"

יהונתן גוטליב , ז' בסיון תשע"ט

הליכוד
הליכוד
צילום: דוברות

חבר הליכוד משה איפרגן תקף הבוקר (שני) את הציבור הדתי לאומי, נפתלי בנט ומשה פייגלין על רקע הביקורת שהושמעה בסוף השבוע האחרון על ראש הממשלה נתניהו כשהציע למפלגת העבודה להצטרף לקואליציה.

"ביקורת מקושקשת, חבורה של חוצפנים!", כינה איפרגן את העיתונאים שמתחו ביקורת על נתניהו וקרא להם "חבורת הדתיים הלאומיים ששייכת למגזר שלא מרוצה מהליכוד משנת 77".

בראיון ל'גלי צה"ל' אמר איפרגן כי הביקורת לא מרגשת אותו אך "בעיניי זה בכלל לא הדיון. שהם יעשו סדר בבוקה ומבולקה שיש אצלם במגזר, 3 מפלגות שרצו במגזר קטן, רבע מליון קולות הלכו לאיבוד, זאת הטרגדיה הכי גדולה של הימין בבחירות האלה".

איפרגן הוסיף, "אם הם היו נכנסים לימין זאת הייתה ממשלה יציבה עד נובמבר 2013 (הטעות במקור, י"ג), במקום לעסוק בטרגדיה שהם גרמו לימין בבחירות האלה הם תוקפים את ביבי. נתניהו קיבל 35 מנדטים, הוא העצים את כוחו של הליכוד במערכת בחירות מורכבת, הם בזבזו רבע מליון קולות - אז במקום לעסוק בזה הם עוסקים בביבי. הם מצאו פטנט לא לקחת אחריות על הנזק האדיר שנגרם לימין. עכשיו הייתה צריכה להיות ממשלה ימין יציבה לארבע שנים וחצי ובמקום זה אנחנו הולכים לבחירות ברמת סיכון גבוהה".

בהמשך הסביר איפרגן מדוע נסיון החבירה של נתניהו למפלגת שמאל לא סותר את היותו איש ימין. "אחרי שהם איבדו רבע מליון קולות היו 3 אפשרויות: להקים ממשלה על בסיס גוש הימין עם עוד מפלגה מהמרכז או מהשמאל, או לתת את המנדט לגנץ ולהסתכן בהקמת ממשלת שמאל או ללכת לבחירות ולהסתכן בהפסד. אני הייתי רוצה את האופציה הראשונה".

"בתוך הסיטואציה הזאת נתניהו ניסה להרכיב ממשלה על בסיס כל גוש הימין, זה ברור שיהיו בה ויתורים אבל מה האופציות שהיו? מי יצר את המצב הזה? זאת השאלה. אין לי בעיה עם הביקורת של קלמן או של ריקלין, אני רגיל לזה כבר הרבה שנים, אנחנו בליכוד רגילים לזה. אני אומר, תעסקו בטרגדיה האמיתית שקרתה לימין, זה מה שחשוב", הוסיף איפרגן.

איפרגן תקף גם את בנט ופייגלין. "אתם בורחים לעיסוק בביבי ובנט ופייגלין חוזרים לזירה, הם לא לוקחים אחריות על מה שהם עשו, אף אחד לא דורש מהם את זה כי אפשר לנקות את הידיים על הגב של נתניהו והליכוד כל הזמן. זה מה שמרתיח אותי, לא הביקורת עצמה. המאמר של קלמן הוא לגיטימי, אבל זה המיקוד של הימין עכשיו? זה מה שחשוב כרגע? נתניהו שהביא 35 מנדטים, שהביא לכם שלטון 10 שנים? תבקרו אותו אבל קודם כל תעסקו בביקורת הכי חשובה כרגע, על זה שאתם לא מסוגלים להתאחד פוליטית".

בנוסף השתלח איפרגן בחשבון הטוויטר שלו בציבור "המפד"לניקים". "אז אחרי שהמפד"לניקים מביאים את האסון, במקום להתנצל, להכות על חטא ולהפוך את זה לנושא המרכזי שלהם, הם מתנפלים על נתניהו שהביא את 35 המנדטים של הליכוד? חבורה של חוצפנים!!!".

לדבריו, "הם מבינים בכלל כמה נזק הם גורמים עם כל הדיבורים על בית דוד ובית שלמה, ועוד דברים מהסוג הזה? הם מבינים כמה ימניים לא מפד"לניקים נרתעים מההזיות האלה? אז במקום לעשות סדר אצלם, הם מתנפלים עלינו? לא על הביקורת המקושקשת בעיני של המפד"לניקים יוצא קצפי, אלא על כך שהם לא לוקחים אחריות על האסון שהם הביאו עלינו בעיניים פקוחות בבחירות האלה".