מקורבי סמוטריץ': נתן אשל משקר

מקורבו של ראש הממשלה טוען: הצעתי לסמוטריץ' לקבל את תיק המשפטים ללא ראשות ועדת השרים לענייני חקיקה. מקורבי סמוטריץ': זה שקר.

ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ט

נתן אשל
נתן אשל
Photo by Hadas Parush/Flash90

נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, טען בשיחה עם חדשות 12 כי הציע במהלך המו"מ הקואליציוני לח"כ בצלאל סמוטריץ' להעניק לו את תיק המשפטים ללא ראשות ועדת השרים לענייני חקיקה.

אשל, שניהל מטעמו של נתניהו, את המשא ומתן הקואליציוני, הסביר כי הליכוד לא היה מוכן למסור את הנכס האסטרטגי של ראשות ועדת השרים לאף מפלגה אחרת, ואם הדבר כבר קרה בעבר זו היתה טעות.

"דיברנו (עם סמוטריץ') על זה שראשות ועדת השרים לחקיקה היא קריטית לראש הממשלה, לתפקוד הממשלה כולה, ואנחנו לא יכולים להפקיד את הדבר הזה לחבר שהוא לא מהליכוד, זה לא אישי נגד סמוטריץ' ולא קשור לסמוטריץ' בכלל, אלא לפוזיציה שהליכוד רוצה אותה לעצמו. אבל זה נאמר שראש הממשלה צריך את זה לא ברמה האישית אלא ברמה של ראש ליכוד, ראש ממשלה", ציין אשל.

במקביל הכחיש אשל בתוקף כי סוגיית חוק החסינות עלתה במשא ומתן בין הצדדים, "לא היה שום סיפור חסינות... שאלתי אותו אגב אם יהיה מוכן לקבל את תיק המשפטים ללא ראשות ו' החקיקה, והוא אמר לי לא. אגב, חוק החסינות בכלל לא עלה במו"ם הקואליציוני, זה המצאה שלא היתה ולא נבראה. אין כזה נייר, זה לא היה, זה לא נברא, אבל בסדר, התקשורת יכולה להמציא הרבה דברים. סמוטריץ' הוא אדם ראוי, מכובד, לכל תפקיד, ואם הוא היה בליכוד הוא אולי גם היה מקבל את זה. הליכוד לא נותן את הנכסים האסטרטגיים האלה למפלגות אחרות ואם הוא נתן את זה בעבר הוא טעה".

בסביבתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' דחו את טענותיו של אשל וטענו כי מדובר בשקר, וכי מעולם לא הוצעה לסמוטריץ' הצעה שכזו.

נציין כי במהלך המשא ומתן הקואליציוני בין הליכוד לבין איחוד מפלגות הימין היתה סוגיית תיק המשפטים נקודת המחלוקת העיקרית בין הצדדים.

יישום הדרישה שהציג אשל לטענתו, היה כרוך בשינוי החוק משום שכיום מחזיק שר המשפטים בראשות הוועדה מכוח חקיקה ראשית.