אנשי הרב טאו נגד אחדות

מקורביו של ראש ישיבת "הר המור" פועלים לסכל איחוד של מפלגות הימין בבחירות לכנסת ה-22.

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ט

הרב פרץ
הרב פרץ
צילום: יוסי זליגר

אנשי הרב צבי ישראל טאו, ראש ישיבת ''הר המור'', הודיעו ליו"ר הבית היהודי, הרב הרב פרץ, כי אם יחבור לאיילת שקד ונפתלי בנט הם לא יתמכו באיחוד מפלגות הימין ויורו שלא להצביע להם בבחירות.

על פי הדיווח ברשת ב', הרב טאו עצמו אמר ששלשל לקלפי פתק לבן בבחירות האחרונות, אך ראש ישיבת הר המור, הרב עמי שטרנברג, וחלק גדול מתלמידי הישיבה תמכו באיחוד הימין.

מלשכת הרב פרץ לא נמסרה תגובה.

אתמול (שלישי) נפגשו בנט ושקד כדי לבחון שיתוף פעולה פוליטי לקראת הבחירות לכנסת ה-22. גורמים המקורבים לשניים אמרו ל״ידיעות אחרונות״ כי מסתמן ששקד תחזור למפלגת הימין החדש ותעמוד בראשות המפלגה, אך היא טרם קיבלה החלטה סופית.

כזכור, בנט כבר הודיע כי המפלגה לא תתמודד לבד בבחירות וכי יהיו חיבורים למפלגות אחרות אשר מכונים "בלוק טכני", כדי להבטיח מעבר של אחוז החסימה ולמנוע זריקת קולות לפח.

לפי הערכות, השרה לשעבר שקד שהצהירה על רצונה להתמודד בבחירות הקרובות, תנסה לחבור עם ״הימין החדש״ אל ״איחוד מפלגות הימין״ ותבקש לעמוד בראש הרשימה.

סקרים שבוצעו בשבוע שעבר הראו כי שקד פופולארית יותר מהרב רפי פרץ, נפתלי בנט, בצלאל סמוטריץ׳, איתמר בן גביר ומשה פייגלין. הרב פרץ שעומד כיום בראש ״איחוד הימין״ הצהיר כי לא יוותר על כיסאו בשום מצב.