'רמת טראמפ' יוצאת לדרך

ישיבת הממשלה תתקיים ברמת הגולן והשרים יאשרו הקמת יישוב לכבודו של נשיא ארה"ב. ח"כ צבי האוזר: תרגיל יח"צ מוצלח.

ניצן קידר , י"ב בסיון תשע"ט

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

הממשלה תתכנס מחר (ראשון) לישיבה מיוחדת שתתקיים באופן יוצא דופן ביישוב קלע אלון ברמת הגולן.

הישיבה תוקדש לאישור שינוי שמו של היישוב ל'רמת טראמפ', על שמו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

בהצעת ההחלטה שהפיצה מזכירות הממשלה לקראת הישיבה נאמר: "מתוך הערכה לפועלו של נשיא ארה"ב ה-45 הנשיא דונלד טראמפ למען מדינת ישראל במגוון רחב של תחומים ומתוך הבעת תודה על ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל וההכרה בריבונות הישראלית ברמת הגולן שאותה הוביל הנשיא דונלד טראמפ, הוחלט ליזום הקמתו של יישוב קהילתי חדש ברמת הגולן בשם 'רמת טראמפ'".

על פי ההצעה, הממשלה תטיל על משרד השיכון לקדם את ההליכים במועצה הארצית לתכנון ובנייה שימליצו על הקמת היישוב החדש ועל משרד האוצר למצוא תקציב למימונו.

בתום הישיבה עתיד להתקיים טקס חשיפת השלט של היישוב החדש.

גורמים מדיניים אמרו לערוץ 7 כי ראש הממשלה מתכוון לנסות ולהניח את אבן הפינה ליישוב עוד לפני הבחירות בטקס חגיגי אליו יזמין את אחד מראשי הממשל, ייתכן אף שאת הנשיא עצמו.

ח"כ צבי האוזר (כחול-לבן), מי שעמד בראש 'היחידה למען הגולן' אומר כי ההחלטה והטקס הן אחיזת עיניים.

"כיצד נראה תרגיל יח"צ מוצלח? בדיוק כך. הממשלה תתכנס לישיבה חגיגית בגולן ותכריז על הקמת יישוב חדש בשם ״רמת טראמפ״. מי שיקרא את האותיות הקטנות בקהחלטה ההיסטוריתק הזו יבין שזו לא יותר מהחלטת דמה בלתי מחייבת (Fake policy). אין תקצוב, אין תכנון, אין מיקום ליישוב ואין באמת החלטה מחייבת להוציא לפועל את הפרוייקט. אבל, העיקר שהתעקשו להחליט על שם ליישוב הדמה".

"נקווה שהנשיא טראמפ לא יודע שעושים שימוש בשמו לצורך תרגיל ביחסי ציבור. ראש הממשלה חייב להחליט האם הוא באמת רוצה להקים יישוב חדש ולהעמיק את שורשינו ברמת הגולן או שמא הוא מסתפק ביצירת מציאות מדומה לצרכי 'הזדמנות צילום'. ההתיישבות בגולן מוקפאת. אחרי 52 שנים באזור יש רק 25,000 ישראלים בגולן וקצב גידול האוכלוסייה אפסי. לא כך פועלת ממשלה שרוצה ליישב את הגולן", הוסיף האוזר.