''איילת שקד - היחידה שמסוגלת לאחד את הציונות הדתית''

עמית סגל: מי שלא מוכן לחיות עם כיפה סרוגה בצבע אחר משלו, ימצא את עצמו מחוץ לכנסת או עם תיק המדע.

ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ט | עודכן: 15:31

איילת שקד
איילת שקד
צילום: פלאש 90

הפרשן הפוליטי של חדשות 12 עמית סגל התייחס בטורו ב''ידיעות אחרונות'' לניסיונות הכושלים בינתיים לאחד את רשימות הימין לקראת הבחירות לכנסת ה-22.

"את השבוע האחרון העבירו פרץ וסמוטריץ' בקטטה, ונפתלי בנט פירסם טקסט נוקב ומוצדק לחלוטין נגד ח"כ מוטי יוגב וגלגולי העיניים הצדקניים שלו. זה לא פוסט, אלא פוסט־מורטם: לו עשה זאת בנט לפני שנתיים, היה משקם את הבית היהודי. עכשיו, זו פריקת תסכולים שרק מונעת את האיחוד המתבקש", כתב סגל.

''לציונות הדתית הפיינשמקרית יש עדיין שאיפה להצביע לרשימה שמבטאת את האמת בטהרתה. לא כך עובדת הפוליטיקה. מי שלא מוכן לחיות עם כיפה סרוגה בצבע אחר משלו, ימצא את עצמו מחוץ לכנסת או עם תיק המדע''.

''אבל כרגע החרד"לים לא מוכנים להצביע לרשימה עם בנט, הלייטים לא מסוגלים לשלשל פתק שיהפוך את סמוטריץ' לשר ושניהם נרתעים מפייגלין''.

סגל הוסיף: ''לא מפתיע שהדמות היחידה שמסוגלת כרגע לאחד את הציונות הדתית היא דווקא אישה חילונית: איילת שקד, שבאופן מוזר מקובלת על האגף החרד"לי הרבה יותר מבנט, זכתה בשני סקרים שונים לתמיכה גורפת כמנהיגת רשימת הציונות הדתית.

''מזלג דרכים לפניה: להישאר בבית בסיבוב הזה (סיכוי נמוך), לרוץ בראשות הימין החדש בבלוק טכני עם פייגלין (אפשרי אבל מסוכן), או לעמוד בראש איחוד הימין - מפלגות שקולותיהן זכו יחד ל־12 מנדטים בבחירות באפריל. זו הבחירה ההגיונית, וההכרעה של שקד תיפול, לכל המאוחר, בשבוע הבא''.