דחייה נוספת בפינוי חאן אל-אחמר?

המדינה מבקשת לדחות בשישה חודשים את המועד שקצב לה בג"ץ לתגובה על עתירת תנועת "רגבים" לפינוי המאחז הבדואי חאן אל-אחמר.

ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ט

חאן אל אחמר
חאן אל אחמר
צילום: רגבים

המדינה מבקשת מבית המשפט העליון לדחות עד ל-16 בדצמבר השנה את המועד בו היא תידרש להגיב לעתירת תנועת רגבים לבג"ץ הדורשת לפנות את המאחז הבלתי חוקי חאן אל-אחמר.

העתירה הוגשה לבית המשפט העליון בתחילת חודש אפריל, ותחילה נדרשה המדינה להגיב לעתירה עד ל-1 במאי. המדינה ביקשה ארכה להגשת התשובה וב-6 במאי קצבה לה השופטת ענת ברון זמן נוסף, אשר הסתיים אתמול.

אולם, בסוף השבוע הגישה המדינה בקשה נוספת לארכה, בטענה שתקופת הבחירות מונעת מתן מענה לעתירה, וביקשה לדחות את מועד המענה לעתירה בחצי שנה.

בתנועת רגבים מזכירים כי עד למועד הבחירות הצפויות להתקיים בעוד כשלושה חודשים יושב על מקומו הדרג המדיני הנוכחי, אשר מקבל החלטות הרות גורל באופן שוטף גם בימים אלה. בתנועה מוסיפים כי לדרג המדיני המכהן מסור מלוא שיקול הדעת להחליט בכל הנוגע למועד פינוי המאחז הבלתי חוקי, אשר בהתאם להתחייבות המדינה אשר קיבלה תוקף של פסק דין היה אמור להתפנות כבר לפני כשנה, בחודש יוני 2018.

יכין זיק, מנהל הפעילות של תנועת רגבים, ציין "ראש הממשלה נתניהו עמד לפני כמה חודשים והצהיר בקולו כי 'חאן אל אחמר יפונה בשבועות הקרובים'. לא מדובר רק במתחם בלתי חוקי, שהמדינה הצהירה כי 'יש חשיבות אסטרטגית בפינויו', אלא גם מבחן למוכנותה של ממשלת ישראל לפעול מול תכניות הרשות הפלסטינית להשתלטות על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון".