"דורשים התחייבות - לא מחויבות"

משפחת גולדין באירוע השבועי של ״מסדר הדר״: "ראש ממשלה שמוציא חיילים לקרב חייב להשיבם - וזה צריך להיות בראש סדר היום הלאומי".

ערוץ 7 , י"ח בסיון תשע"ט

משפחת גולדין, היום
משפחת גולדין, היום
צילום: ללא

"מסדר הדר" ערך היום (שישי) את מפגן העוז באנדרטת ״חץ שחור״ זה השבוע ה-60, בהשתתפות משפחת גולדין, חברי הכנסת עידית סילמן, אורלי פרומן וראש עיריית שדרות אלון דוידי.

פרופ׳ שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין הי"ד שגופתו מוחזקת על ידי חמאס בעזה, אמר באירוע, "ראש ממשלה שמוציא חיילים לקרב חייב להשיבם - וזה צריך להיות בראש סדר היום הלאומי. דרישתנו איננה פוליטית, אלא עניין של ערבות הדדית. ראש הממשלה התחייב בפנינו להתנות את שדרוג עזה בהשבת החיילים - והיום משדרגים את עזה בחינם. התוצאה הישירה של ההתנהלות הזו- רקטה שפוגעת בבית בשדרות".

"כל אנשי העסקים הישראלים והיהודים אמריקאים שנוסעים השבוע לבחריין לעשות עסקים - שיזכרו את הערבות ההדדית וישימו אותה במקום הנכון, לפני הכסף".

ד״ר לאה גולדין, אמו של הדר, הוסיפה "השבוע ישראל העבירה שוב 30 מיליון דולר לידי החמאס בעזה. אנחנו בונים צינור גז ומים לעזה אבל לא מחזירים את הבנים ששלחנו להילחם שם. המילה מחויבות - שווה כקליפת השום כי האנשים שאומרים אותה לא מתכוונים לקיימה. אנחנו דורשים התחייבות - לא מחויבות".

"מדינת ישראל חייבת להחזיר את החיילים והאזרחים הביתה", אמר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, "צריך למנוע מהם שדרוגים כלכליים עד שזה ייעשה. ראשי החמאס חיים חיי פאר, חשבונות הבנק שלהם לא נמצאים בסיכון והגיע הזמן לטפל בזה. ממשלת ישראל צריכה להעביר מסר ברור - שקט שם לא יהיה עד שהבנים חוזרים הביתה".

ח"כ אורלי פרומן פנתה בדבריה לראש הממשלה: "הילדים שלנו חייבים לשוב הביתה במהרה. הנושא הזה צריך לשבת על שולחנך מידי יום".

ח"כ עידית סילמן אמרה בעקבות האירוע "שר החינוך הנכנס ויו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ שב ואמר השבוע בישיבת מרכז המפלגה כי הבית היהודי מניחה את המאבק להחזרת בנינו מידי חמאס על השולחן כסדר יום. 'מבצע צוק איתן עדיין לא הסתיים''".

היא הוסיפה כי "כבר בתחילת השבוע פניתי לראש הממשלה ושר החוץ לפעול מול שליח האו"ם במזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, ליישום החלטת מועצת הביטחון של האו"ם אשר קבעה, רק לפני מספר ימים, כי על המדינות החברות במועצה לקרוא ולפעול בצעדים בוני אמון להשיב את הנעדרים לחיק משפחותיהם".