איני גזען, אני פשוט אדם עם עיניים

איני יוצא נגד האיסלאם בכללותו אלא נגד האיסלאם האימפריאליסטי הרצחני, המבקש לכבוש ארצות ולהכריען בדם ואש וזרע וכנסיות שרופות

ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ט

אברי גלעד
אברי גלעד
צילום: פלאש 90

איש הטלויזיה אברי גלעד התייחס היום (ראשון) בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו להתבטאותו בנושא שריפת הקתדרלה וקביעתו שמדובר בפעולה איסלמיסטית שהאירופאים מסתירים.

בנוסף, התייחס גלעד לתגובתה של הכתבת עמנואל אלבז-פלפס שטענה כי הוא גזען זאת בעקבות עימות בין השניים בשידור בתכנית הבוקר.

"אמנם מנכ"ל הערוץ בו אני עובד ביקש לא להתכתש ציבורית בין עובדי הערוץ, ואני חושב שהוא צודק ומכבד את בקשתו, אבל נשמעה כלפי הקללה 'גזען' מקולגה לעבודה, ואני רוצה להגיד משהו על זה", הוא פתח.

"איסלאם אינו גזע. יש מוסלמים סינים מלוכסנים, ומוסלמים שחורים ועוד ועוד. איסלאם הוא לא גזע ולכן אם אני יוצא נגדו איני גזען, ואם אני רואה במוסלמים על אדמת אירופה חשודים מיידיים במיני אירועים טרוריסטיים נגד מארחיהם וכלפי היהודים שם גם איני גזען. אני פשוט אדם עם עיניים. האמת, גם איני יוצא נגד האיסלאם בכללותו אלא נגד האיסלאם האימפריאליסטי הרצחני, המבקש לכבוש ארצות לא לו ותרבויות שאין להן קשר אליו ולהכריען בדם ואש וזרע וכנסיות שרופות. לא תשמעו ממני מילה רעה על הסופים למשל, ההיפך, אשמח להסתחרר איתם במעגל".

עוד כתב גלעד "כשקוראים לי גם גזען וגם פשיסט אני בטוח שאני צודק. רק גזען משאיר אותי תלוי באוויר. טוב, אכנס לטוויטר, בטח אמצא שם פשיסט שיחזק אותי".