איוב קרא במתקפה על נתניהו: "עם ישראל מאחוריי"

''אני כועס על כל העולם. לפגוע בחברות, בכנות, הלכתי אותו כמו רות המואביה", סיפר שר התקשורת מהליכוד. "נתניהו פגע בי".

ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ט

איוב קרא
איוב קרא
צילום: נעם ריבקין פנטון/פלאש 90

שר התקשורת איוב קרא התראיין לתוכנית "שש עם עודד בן עמי" בחדשות 12 לאחר שהסיר את מועמדותו לתפקיד שגריר ישראל במצרים ואחרי הפרסום כי הוא שוקל להשתתף בעונה הבאה של ''הישרדות''.

על הסרת מועמדותו לתפקיד השגריר במצרים אמר קרא "פנו אליי, לא אני ביקשתי. חשבו שאני הכי מתאים בתקופה הזאת כי אני היחיד שמכיר את הנשיא המצרי. יש לי יתרון גם מהתרבות שאני בא ממנה. פעם ראשונה שיש דרוזי במינוי פוליטי במדינה ערבית. במקום שיהיה קונצזוס על כך כדי שיהיה גשר לשלום - חטפתי גם מהליכוד וגם מסביבת רה"מ תקפו אותי".

"אני האיש הכי מוכשר לתפקיד", טען קרא. "על בחריין אמרתי שצריך ללכת גם ללא הפלסטינים. גם לגבי המנהרות שאמרתי שצריך רובוט. כל הזמן יש נגדי דעות קדומות לצערי וצר לי שביום שמכריזים על טייס ראשון דרוזי של מסוק קרב אני צריך לעמוד כאן ולהכויח את נאמנותי, כשאני נכה וקצין בכיר ואיבדתי את שני אחיי".

קרא המשיך במתקפה: "לא אהיה ואני לא גוי של שבת. נלחמתי על המדינה לפני שבאו יהודים לכאן ואחרי שבאו יהודים". קרא התייחס לחוק הלאום ואמר: "חוק הלאום בלעדיי היה קורס. הייתי השכפץ שלו כי אני מאמין שזה חוק טוב. לדרוזים צריך להיעשות תיקון וייעשה. כשאני רואה בתוך הליכוד אנשים כמו מירי רגב וזאב אלקין אומרים שאני לא דרוזי כי אני שר זה מרגיז אותי".

"אני גאה כי אני ישראלי גאה, אדם נאמן ואמין. מספיק עם הגישה הזאת", הוסיף קרא. "אנו שותפים לגורל, להילחם בכל אוייבי ישראל. פעם ראשונה הכו בי כי אמרו שאני דרוזי, פעם שנייה ביטלו אותי במקום 29 ואז הזיזו אותי ל-30 בגלל בן דהן".

"זו מכה אחרי מכה. גרמו לאנשים עם דעות קדומות לפגוע בי כשאני בליכוד. אמשיך לשרת את מדינת ישראל ועם ישראל".

קרא תקף את נתניהו: "אני כועס על מנהיגים שלא יודעים להגן על אנשים שלהם. אני כועס כי הלכתי כמו עיוור הלכתי אחריו".

"אני רק יכול לומר שהאמנתי בו עד היום, וכעת אחרי מה שקרה יש לי בעיה", המשיך השר. "אחרי שאשוחח איתו אקבע את דרכי".

''לא אהיה גוי של שבת ואגן בגופי על ישראל. הפגיעה בי היא סמלית במיוחד אחרי חוק הלאום. במקום לחבק אותי על הנאמנות למדינת ישראל, תוקפים אותי מה זה הדבר הזה".

על הדיווח ולפיו קרא עשוי להשתתף בעונה הבאה של הישרדות, אמר: "הישרדות פנו אליי מספר פעמים, כי הם חושבים שאני פופולרי ואטרקטיבי לתוכנית שלהם. מצאתי זמן והסברתי שאני כרגע רואה את עצמי כאחד המנהיגים בישראל".

"הם חשבו שאני יכול להעלות את הרייטינג", הסביר. "אני מקווה שהם לא טועים ואני מאמין שבהישרדות אני טוב כי בעברי אני קצין קרבי, נפצעתי קשה כמה פעמים. הצלחתי בניגוד למה שאמרו עליי".

"אני במקום ה-39 ברשימת הליכוד 39, ולמרות שהזיזו אותי, אני לא הולך להתפטר, אני חושב שאכעשה עוד דברים. בסופו של דבר אמצא את עצמי בזירה הפוליטית כיוון שעם ישראל מאחוריי בניגוד לעסקנים הזולים והמפאיניקיות שחדרה לליכוד".