ניצן הורוביץ ניצח: "שמאל גדול וחזק"

חבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ נבחר לתפקיד יו"ר מפלגת מרצ. את מפלגת כחול לבן הוא כינה "35 מנדטים חסרי מעש וחסרי תוחלת".

חזקי ברוך , כ"ד בסיון תשע"ט | עודכן: 23:15

ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ
צילום: פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ נבחר לתפקיד יו"ר מפלגת מרצ לאחר שזכה ב-56% מקולות חברי ועידת המפלגה.

יושבת הראש הנוכחית של מרצ, ח"כ תמר זנדברג, קיבלה 43% מהקולות.

"מוכנים להידברות וצריכים ליצור בריתות עם ציבורים חדשים, ערבים ודרוזים", הכריז הורוביץ בנאום הניצחון.

הוא מתח ביקורת על מפלגת כחול לבן: "זו הרי מפלגת האופוזיציה הראשית, הם אמורים לאתגר את הממשלה, אבל זו בועת סבון על נומבון. 35 מנדטים חסרי מעש וחסרי תוחלת".

על ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הורוביץ: "ראש ממשלה שמנהל את המדינה מעמדה של חשוד בפלילים וכדי למלט עצמו מהכלא עושה עסקאות של שוחד פוליטי ומפקיר את עתידנו".

ח"כ תמר זנדברג שהפסידה בבחירות לראשות מרצ, אמרה ''תודה ענקית וכבוד לכל התומכות והתומכים שלי. ברכות והצלחה לניצן הורוביץ. מרצ היא השמאל של ישראל ואני כאן כדי להילחם על העתיד של המדינה שלנו. נמשיך להוביל ולפרוץ דרך, בדרך יש הפסדים וניצחונות וזה אחד הלילות האלה".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה) בירכה את הורוביץ על בחירתו לראשות מפלגת מרצ. ״ניצן הוא אדם ראוי ביותר, ואני בטוחה שיהיה יו״ר מוצלח ואהוד. שיתוף פעולה בין העבודה ומרצ נראה כעת ראלי מבעבר. בהצלחה ניצן ידידי", אמרה.

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך גם הוא את ניצן הורוביץ. ״‫דעותיה של מרצ בשלל הנושאים רחוקות ממני באופן קיצוני, אבל אי אפשר שלא להעריך את ההליך הדמוקרטי שמתרחש במפלגה, הליך שקיים עוד רק בליכוד ובעבודה. אני מברך את ניצן הורוביץ על בחירתו ליו"ר מרצ", אמר.