הקרן החדשה לישראל מעורבת בהפגנות יוצאי אתיופיה

ארגון שמאל קיצוני שנהנה מתמיכת הקרן החדשה מסייע ליוצאי אתיופיה בהפגנותיהם. מנכ"ל הקרן: מקווה שיותר ארגונים יצטרפו למחאה החשובה.

ערוץ 7 , ל' בסיון תשע"ט

הצתת רכב בתל אביב
הצתת רכב בתל אביב
צילום: דוברות המשטרה

ארגון השמאל הקיצוני ''עומדים ביחד'' המקבל תמיכה כספית מהקרן החדשה לישראל, מעורב בהפגנות של יוצאי אתיופיה שנערכו אמש וצפויה להימשך היום (רביעי) ברחבי הארץ.

''כששוטרים יורים באנשים, באזרחים, והורגים אותם - אנחנו יוצאים לרחובות", הסבירו בארגון. ''כששוטרים יורים באנשים עם יד קלה על ההדק – זו בעיה של כולנו, ולכן כולנו נצא לרחובות: שחורים ולבנים, יהודים וערבים. בואו נדרוש מהמשטרה להגן על אזרחים, או בשלב ראשון, להפסיק להרוג אותם".

מנכ''ל הקרן החדשה לישראל, מיקי גיצין, לא התנער ממעורבות הקרן בהפגנות, שבחלקן נרשמה אלימות קשה ושוטרים נפצעו. ''אני מקווה מאוד שכמה שיותר ארגונים ופעילים יצטרפו למחאה החשובה הזו", צייץ גיצין.

''הלוואי וכל ארגון שנתמך על ידי הקרן היה נעמד בסולידריות עם העדה האתיופית, הלוואי וכל ישראלי היה עומד יחד איתם", הוסיף. ''אני ראיתי את 'עומדים ביחד' שם, אני מקווה שהיו שם עוד כמה אירגונים שנתמכים על ידינו.

''מחכה לפעם ההיא שארגוני ימין יעמדו בסולידריות עם קבוצה מופלית בישראל: אתיופים, ערבים, עובדים מפוטרים. כלום, נאדה. הקורבן היחיד הוא ביבי נתניהו", תקף מנכ''ל הקרן החדשה.

ח''כ אופיר סופר (האיחוד הלאומי) צייץ בטוויטר: ‏"לצערי כמו בכל מחלוקת במדינה בוחרת הקרן החדשה ‎וארגוניה לתדלק את ההפגנות במטרה ליצור קרע בעם על-ידי ניצול ציני במסווה של דאגה לחלש".