בגלל גזענות: בעלי בית"ר יעזוב?

אימון הפתיחה החגיגי של בית"ר ירושלים נצבע בצבעים שחורים לאחר שקומץ אוהדים קרא בגנותו של שחקן הרכש החדש עלי מוחמד

נרי וייס , ז' בתמוז תשע"ט

עלי מוחמד. קריאות נגדו באימון הפתיחה
עלי מוחמד. קריאות נגדו באימון הפתיחה
צילום: פלאש 90

כבר עונה שלמה שביציעי בית"ר התמעטו עד נעלמו אירועי הגזענות והקריאות הנלוות. אחרי שביצעה את הרכש המרשים ביותר לקראת עונת 2019/20 שבפתח, היום (רביעי) קיימה הקבוצה את אימון הפתיחה המסורתי החגיגי שלה.

מאות אוהדים החלו בחגיגות במרכז המסחרי של שכונת בית הכרם שבבירה, ולאחר מכן החלו להתקדם בצעידה מלווה בשירים לעבר מגרש האימונים של בית"ר בבית וגן.

האוהדים הניפו את השחקנים החדשים על כתפיהם והדליקו אבוקות ושלל פירטוכניקה צבעונית וחגיגית לרגל המאורע ונראה היה כי למרות הסערות שעברו במהלך הפגרה ישנה אידליה בין האוהדים לבין הקבוצה.

אך מה שארע לאחר מכן העכיר את האווירה כולה ולמעשה שם סוף לחגיגות הגדולות. היה זה כאשר קומץ אוהדים החל לשיר שירים בגנותו של מוחמד נביא האיסלאם וכן בגנותו של שחקן הרכש החדש שעורר סערה - הקשר המצטיין עלי מוחמד.

השחקן שהינו נוצרי אדוק, נושא את שמו של נביא האיסלאם, דבר שגרם לסערה גדולה בקרב אוהדי בית"ר ירושלים עת הוחתם. אוהדים רבים מתחו ביקורת קשה על ההחתמה כשרבים מהם הודיעו ברשתות החברתיות כי לא יעשו מנוי בשל כך.

היום הגדישו אלה את הסאה כשגרמו עם הקריאות בגנותו של מוחמד והשירים נגדו, לשחקן המצויין שלא יצא אל אימון הפתיחה מחדר ההלבשה מחשש לפגיעה פיזית ומאחר שנפגע עמוקות מהתנהגות האוהדים המעטים.

הבעלים הירושלמי משה חוגג שהצהיר לא פעם על מלחמתו נגד הגזענות ועל כך שמדובר בחילול ה', ניסה לדבר עם קומץ האוהדים וביקש מהם לחדול בהם מהשירים בעלי האופי הגזעני, אך אלה לא ויתרו והוא מצידו הודיע כי כך לא ניתן יהיה להמשיך.

יש לציין כי בתגובה לקריאות של קומץ האוהדים, החלו אוהדים רבים במקום לשרוק בוז ולנסות למגר את מעשי הגזענות המבחילים.

מיד בתום האימון שפוצץ הוציאה בית"ר הודעה רשמית בה נכתב: "המועדון מאוכזב מההתנהגות הגזענית של חלק מהאוהדים באימון הקבוצה", עוד כתבו כי "משה חוגג שוקל את המשך צעדיו בקבוצה".

מאז הודיע חוגג כי הוא שוקל את המשך דרכו בקבוצה, קראו אוהדים רבים המהווים רוב ביציעים ברשתות החברתיות לחוגג שלא לעזוב בגלל קומץ אוהדים והביעו תמיכה במלחמה בגזענות ובשחקן. בנוסף, לאחר שהאוהדים הבעייתים התפזרו, יצא השחקן מחדר ההלבשה, הונף על הכתפיים והצטלם עם עשרות אוהדים שחיבקו ותמכו בו.

האם אוהדי בית"ר שרק לפני שנה התחננו לאדם כמו חוגג שיבוא וירכוש את הקבוצה מידיו של אלי טביב, יביאו לסילוקו המהיר בתוך שנה?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il