סקר ערוץ 7 וקמיל פוקס:
מי צריך להוביל את איחוד מפלגות הימין?

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד זוכה ל-45% תמיכה בקרב מצביעי מפלגות הימין. הרב רפי פרץ עם 5% בלבד.

עדו בן פורת , ט"ו בתמוז תשע"ט

תוצאות הסקר
תוצאות הסקר
צילום: רוי אלימה, יונתן זינדל והדס פרוש / פלאש 90

שרת המשפטים לשעבר איילת שקד היא המתאימה ביותר להוביל את הבלוק הטכני של איחוד מפלגות הימין בבחירות הקרובות לכנסת ה-22.

סקר שביצע מכון ''דיאלוג'' בפיקוח הפרופ' קמיל פוקס, עבור אתר ערוץ 7, מעלה כי שקד מקבלת 45% אחוזי תמיכה בקרב תומכי המחנה הלאומי שהצביעו בבחירות האחרונות לאיחוד מפלגות הימין, הימין החדש וזהות.

שר החינוך לשעבר נפתלי בנט זוכה ב-19% אחוזי תמיכה, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' עם 12% ואילו יושב-הראש הנוכחי של איחוד מפלגות הימין מקבל 5% תמיכה בלבד.

10% מהנשאלים השיבו "לא יודע", 7% אמרו שאדם אחר צריך להוביל את הרשימה ו-2% השיבו "לא אצביע".

נתניהו וגנץ
פלאש 90

סקר מנדטים מקיף שביצע מכון "דיאלוג" עבור אתר ערוץ 7 העלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, גוש הימין כולל מפלגתו של אביגדור ליברמן היה מגיע ל-62 מנדטים.

על פי הסקר, מפלגת הליכוד מקבלת 31 מנדטים, רשימת ''כחול לבן'' של בני גנץ ויאיר לפיד זוכה ב-28 מנדטים.

הרשימה הערבית המשותפת מקבלת 11 מנדטים, וסיעת ''ישראל ביתנו'' בראשות אביגדור ליברמן מגיעה לשמונה מנדטים. גם מפלגת העבודה עם עמיר פרץ מקבלת שמונה מנדטים.

בהמשך הסקר, סיעת ש"ס עם שמונה מנדטים. רשימת יהדות התורה ומפלגת מרצ מקבלות שבעה מנדטים כל אחת מהן. מפלגתו של אהוד ברק - ''ישראל דמוקרטית'' - עם ארבעה מנדטים בלבד.

מפלגת הימין החדש בראשות נפתלי בנט נהנית מארבעה מנדטים, וגם רשימת איחוד מפלגות הימין מקבלת ארבעה מנדטים בסקר. מפלגת זהות (1%) של פייגלין לא עוברת את אחוז החסימה.

בחלוקה לגושים, מחנה הימין-חרדים בלי אביגדור ליברמן מצליח לגבש 54 מנדטים. גוש השמאל והערבים מקבל 58 מנדטים.

הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס ומכון דיאלוג בקרב 600 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית: 4.1%.