ראיון לגיטימי או איבוד רסן?

ראיון שערך ינון מגל עם העיתונאי יואב יצחק בעקבות כתבה בלתי מבוססת על יחסי בני גנץ וח"כ ינקלביץ' עורר סערה ברשת החברתית.

יהונתן גוטליב , י"ח בתמוז תשע"ט

ינון מגל
ינון מגל
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בסוף השבוע האחרון החלו להתפרסם דיווחים אודות חומרים שהדליפה לכאורה ח"כ עומר ינקלביץ' מכחול לבן, על בדיקת הפוליגרף שעשתה ונכשלה ועל התרעומת של בכירי הרשימה בעקבות היחס המקל לטענתם שהיא מקבלת מיו"ר 'כחול לבן', בני גנץ.

הגדיל לעשות העיתונאי יואב יצחק שפרסם כתבה בה קבע כי ינקלביץ' יודעת את סודותיו הכמוסים ביותר, ביניהם יחסים שלו עם נשים אחרות, ואף העלה את האפשרות כי היחסים הקרובים בין ינקלביץ' לגנץ הם גם יחסים אינטימיים.

כתבתו של יצחק חטפה ביקורת בעיקר בעקבות כך שהוא מאשים את גנץ ביחסים אסורים עם נשים ואף עם ח"כ ינקלביץ, מבלי שיביא בדל ראיה לכך.

לאחר שעלה יצחק הבוקר (ראשון) להתראיין בתוכניתו של ינון מגל, החלה להתעורר סערת טוויטר העוסקת בשאלה: 'האם ראוי להעלות לשידור את העיתונאי יואב יצחק'?

העיתונאי נתי טוקר צייץ: "כמה נאלח אתה מ-1 ועד להעלות לשידור את יואב יצחק. אני מדבר עליך, ינון מגל". אך מגל הגיב לו: "תוכל לשלוח רשימה מפורטת את מי עוד אסור מבחינתך להעלות לשידור אחרת אתה נאלח? שלא נכשל..".

בתגובה לדבריו החריף טוקר את הטון: "תתבייש לך. אתה זה שלא מפסיק להתלונן על ההתנהלות התקשורתית כלפיך בזמן שהיו עדויות מפורשות. כעת אתה מרשה לעצמך להדהד דברים חמורים פי כמה כלפי מישהי שלא עשתה רע לאף אחד? איבדת את הרסן לגמרי. הכל למען הרייטינג. הכל למען האידיאולוגיה הקדושה עלאק".

מגל לא נשאר חייב וענה, "אני בטוח שגם אם היה מדובר בנתניהו ובליכוד הייתם שומרים על איפוק מקצועי".

העיתונאי אבישי גרינצייג הגיב אף הוא לדבריו של טוקר: "עד כמה סותם פיות אתה מ-1 ועד לקרוא לאדם נאלח רק כי העלה לשידור את יואב יצחק? ותגיד, מתי אי פעם זעקת על כך שבגלי צה"ל, התחנה הצבאית של ישראל, מעלים שוב ושוב מחבלי חמאס ואנשים החפצים בהשמדת ישראל?".

גרינצייג הוסיף, "טוב, עכשיו ראיתי את הפרסום של יואב יצחק. פרסום מכוער מאוד נגד חברת כנסת חרדית, משפיל מאוד (וגם מיזוגיני לכאורה) ושיכול להרוס משפחות. והכל בלי שום ראיה. ואני מבין את הסלידה העמוקה מהפרסום. זה לא אומר שאסור להעלות את יואב יצחק לשידור ולעמת אותו עם הטענות החמורות שהעלה".