פריצת דרך בעולם התורה

אחרי עשרים שנות פעילות, הישיבה הגדולה ביותר בעולם מזמינה אתכם להצטרף אליה להגדלת התורה, ואף לזכות בפרסים שווים במיוחד.

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ט

אתר ישיבה
אתר ישיבה
צילום: אתר ישיבה

אתר ישיבה הינו החלוץ בהפצת התורה למיליוני גולשים דרך רשת האינטרנט.

האתר, שהוקם בברכתו של הרב זלמן ברוך מלמד, היה מהראשונים שזיהו את הפוטנציאל העצום הטמון ברשת, ואת האפשרות לנתבו להגדיל תורה ולהאדירה.

במרוצת השנים, התרחב האתר ממחשב בודד שהועמד במשרדי הישיבה, לצוות שלם האחראי על למעלה מ-40 אלף שיעורים ומאמרים תורניים המועלים מדי יום. מנהל האתר, הרב עזרא כהן, סיפר לערוץ 7 כי מדובר למעשה בישיבה הגדולה בעולם עם למעלה מ400 אלף גולשים בחודש, ההופכים אותו לאתר התורני הגדול ברשת, המאפשר גם לגולשים ממדינות רחוקות להתחבר לתורה.

בנוסף לשיעורים, האתר נותן מענה הלכתי מגדולי הרבנים במדור "שאל את הרב" ובתוכם הרב דב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב דוד חי הכהן ועוד. היכולת לשאול באופן דיסקרטי מביאה גם שאלות פחות שגרתיות. ניתן לדוגמא למצוא באתר שאלה מגנב שחזר בתשובה ושואל מה עליו לעשות עם הגניבה, או פנייה מרווקה מבוגרת שמחפשת עצות לזיווג הגון, וגם גולש שחזר בתשובה דרך האתר ושואל כיצד עליו לנהוג בבית הוריו בשבת כאשר הטלוויזיה דלוקה לידו.

בשנה האחרונה, התחיל האתר להפעיל גם קבוצות וואטסאפ ייעודיות בהן ניתן לשאול את הרבנים שאלות באופן ישיר, ולקבל מענה מיידי. הקבוצות זכו להצלחה רבה, וכיום יש כבר עשר קבוצות וואטסאפ מלאות, בעברית ובאנגלית, והיד עוד נטויה. הרבנים מספרים כי המפגש הישיר עם השואלים מאפשר מענה מהיר ונגיש, וכי יחד עם השאלות הרגילות ישנם גם חוזרים בתשובה רבים שמקבלים הדרכה מפורטת וליווי בתהליך חזרה בתשובה דרך הוואטסאפ והאתר.

אתר ישיבה מפעיל גם פרויקטים נוספים בשביל לסייע להפצת התורה לכל דורש. האתר הקים את "ויקישיבה"- האנציקלופדיה למושגי תורה ויהדות המשלבת בתוכה גם את ערכי האנציקלופדיה התלמודית, וכן מארגן סופי שבוע של העצמה אישית הכוללים שיעורים והרצאות.

לרגל 20 שנה לאתר ישיבה, האתר יצא בקריאה לציבור לעזור באחזקת ושיכלול האתר. הוצאות האתר מרובות והיעד המבוקש לתחזוקת פעילות האתר הוא רבע מליון ש"ח. התורמים מוזמנים לקחת חלק בהגרלה הכוללת שלל פרסים כגון חופשה זוגית מפנקת, שובר לרכישת מחשב נייד, סט פניני הלכה, מנוי שנתי לאינטרנט רימון, מנוי שנתי למגזין פנימה ואותיות וילדים ועוד.

ניתן להצטרף להגרלה רק עד ליום שלישי הקרוב, וכרגע אחוז הגיוס עומד על כ-50% בלבד, כך שיש צורך בהירתמות הציבור על מנת להגיע ליעד.

כך בעצם ניתן לקחת חלק בהפצת תורה ברחבי העולם, כי בשביל זה יש אינטרנט.

לחצו כאן להצטרפות להגרלה הפרסים.