"נוביל את עם ישראל בעוז ובאמונה"

שרת המשפטים לשעבר הודיעה על חזרתה לימין החדש. שקד תוביל את המפלגה ויחד עם בנט היא תחתור לאיחוד טכני עם מפלגות נוספות.

יוני קמפינסקי , י"ח בתמוז תשע"ט

איילת שקד
איילת שקד
צילום: קובי ריכטר TPS

שקד בראש הימין החדש - הנאום המלא

שרת המשפטים איילת שקד הודיעה הערב (ראשון) על חבירתה לנפתלי בנט גם במערכת הבחירות הקרובה והפעם היא תעמוד בראש מפלגת 'הימין החדש'.

"בבחירות הקרובות אין עדיין מפלגה שבראשה עומדת אישה, עכשיו יש. אני רוצה לפתוח שער לנשים רבות אחריי – ומבקשת את אמונכם היום", אמרה שקד.

היא ציינה כי הופקו הלקחים מהבחירות הקודמות בהן המפלגה נותרה מתחת לאחוז החסימה. "למדנו מהטעויות והפקנו את הלקחים: נציב בפניכם מנהיגות ברורה. באומץ לב פוליטי ואישי, בחר שותפי לדרך, נפתלי בנט, שרק לפני שבוע ראינו לאילו תוצאות טובות הוא הוביל את מערכת החינוך, לוותר על מקומו כמספר אחד, אך לא על מקומו בחזית הנושאים באלונקה".

"מפלגת הימין החדש בראשותי, לא רצה בצילה של מפלגה אחרת, אלא כמפלגה המבקשת לאחוז במושכות ההנהגה הלאומית וּלהבטיח את ניצחון הימין", הוסיפה שקד.

איילת שקד: קוראת לאיחוד בין מפלגות הימין

היא קראה לאחדות בין מפלגות הימין, כדי להגדיל את כוחן. "אני קוראת מכאן לשותפיי לדרך, לראשי המפלגות האידיאולוגיות מימין לליכוד, שחלקם חברים טובים שלי: נכון, יש בינינו מחלוקות, אבל אל מול האתגרים שלפנינו, הן בטלות בשישים. חיבור הוא תעודת הביטוח של הימין הערכי והאידיאולוגי, עלינו לעשות זאת. יחד בהנהגתי נהפוך לכוח משמעותי וחזק, כוח שיוביל את עם ישראל בעוז וּבְאמונה. איחוד אחד גדול, איחוד של אנשים טובים, של ערכים בריאים וּמעשים אמיצים".

שקד אמרה כי חייבת לקום גם לאחר הבחירות הבאות ממשלת ימין. "עשינו לא מעט בשנים האחרונות. סובבנו את ההגה בפניית פרסה. אחרי 40 שנה שהימין נמצא בשלטון, אבל השמאל היה זה שמושל, הוכחנו בארבע השנים האחרונות, במשרד המשפטים ובמשרד החינוך, בין חדרי הקבינט ובכנסת - שאם הימין רוצה, הימין גם יכול למשול. מפא"י הקימה את המדינה – אנחנו העתיד של המדינה. צריך לומר את האמת: השמאל עשה הרבה מאד למען התקומה של העם היהודי בארץ ישראל, אבל בשנים האחרונות נראה שהשמאל קצת התעייף. השמאל התעייף, אבל הימין לא העז באמת להיכנס לנעליו הגדולות. אנחנו מעיזים, אנחנו נכונים למשימה, בלי אגו ובלי פחד, בצניעות וּבנחישות, ומתוך הכרה מלאה בַּעול הכבד שאנחנו נושאים על כתפינו".

"אנחנו מדברים בשם עקרון ליברלי, שאומר שהמדינה עובדת בשביל האיש הקטן, ולא בשביל הוועד או הפקיד. מוכרחים להחזיר את חירות הפרט, את הערכים הדמוקרטיים וּמערכת ציבורית שפועלת לטובת הציבור. לעובדים זכות להתאגד, אבל גם לציבור זכות דומה. אנחנו נהיה הוועד שלכם. וועד הציבור", הוסיפה שקד.

לדבריה, "בארבע השנים האחרונות עשינו הרבה, אבל רק הִתחלנו, ואת המנגינה הזו אסור להפסיק. לא עכשיו! כדי לשנות DNA של מערכות צריך דרך, צריך אמונה בדרך, וצריך גם כוח פוליטי גדול וּמשמעותי. מה שהיה לנו עד עכשיו לא יספיק למחר, השנים הקרובות מזמנות לנו מבחנים קשים במיוחד".

"תכנית טראמפ המובילה לִמדינה פלסטינית, שלטון החמאס בִּרצועת עזה; הגרעון העצום בתקציב המדינה; הפחתת רגולציה שחונקת כל מה שמנסה לצמוח פה והחזרת הדמוקרטיה לעם ישראל והיכולת למשול בידי מי שנבחר על-ידי העם".

"אבל מעל הכל, עומד החשש האמיתי, זה שכמעט התממש לפני כמה חודשים, והוא מכירת חיסול אידיאולוגית של כל מה שאנחנו בימין מאמינים בו. זה עלול לקרות שוב. אין ערך ימני, אין עמדה ימנית, אין ציפור נפש ימנית אחת שלא יוקרבו על מִזְבַּח הקמת הקואליציה, אם לא נהיה כוח משמעותי בכנסת הבאה. הפעם היה לנו מזל - הדלפה קטנה מנעה מכירת חיסול שלמה - אבל מה יהיה מחר? אם אתם מאמינים כמונו בחזון הציוני, בִּמדינת ישראל כִּמדינה יהודית ודמוקרטית, בִּזכותו של עם ישראל על ארץ ישראל, בִּמדינה חזקה הנשענת על השקפת עולם יהודית, לאומית, ימנית וליברלית; עם המון אהבה וְכָבוד לַמסורת היהודית, המכבדת, המקרבת, הנותנת טעם לחיינו כאן, מתוך דאגה לִכְלל חלקי העם והבנה שיש משמעות לשַבָּת, אבל שאפשר אם רוצים למצוא פתרונות לחיים משותפים.

וּבְעיקר אם אתם מאמינים שאנחנו יכולים לממש את כל אלו, שזו העת שלנו למשול, שאין מישהו אחר שיעשה את העבודה עבורנו, שזוֹ העת שלנו להפוך אידיאולוגיה לתכנית עבודה, הרי שמקומכם איתנו, עם היָמין הֶחדש. לא משנה איפה הייתם בֶּעבר – הֶעתיד שלכם כאן. אני ניגשת לִמשימה זוֹ בִּצניעות, אבל בִּנחישות. טובת ישראל היא היחידה שתמיד עמדה וּלְעולם תעמוד לנגד עיניי. זוֹ משימת חיי, ואת כל כוחותיי אני מתכוונת להקדיש לה, ואני מבקשת מכם, שותפיי, את אמונכם", סיכמה שקד.

נפתלי בנט: אסייע לשקד בכל כוחי

השר לשעבר, נפתלי בנט הוסיף, "לפני חצי שנה הקמנו את 'הימין החדש', למען ישראלים שכמהים לימין שמחבר בין כולם, בין דתיים לחילונים, חרדים ומסורתיים, למען ישראלים שרוצים ימין אידיאליסטי, ממלכתי ואחראי, ימין בטחוני ולא פאסיבי, ימין מושל ולא צועק. ימין שמוכן להילחם מול הכוחות החזקים ביותר במשק הישראלי, כדי להקל על כלל אזרחי ישראל".

"הקמנו את הימין החדש למען יהודים-ישראלים שאוהבים את התורה, את חיילי צה"ל, ואת ארץ ישראל. יהודים ישראלים אוהבי-אדם, שלא שופטים אחד את השני על פי מידת הקפדנות שלהם במצוות, אלא מקבלים ואוהבים כל יהודי כפי שהוא. תנועת ״הימין החדש״ חיה ונושמת ונמצאת בתנופה גדולה", הוסיף בנט.

לדבריו, "כפי שאתם יודעים, לאחר הבחירות נטלתי אחריות מלאה על התוצאות, ואת זאת אני עושה גם כעת. מפני שלמען אחדות, צריך לעשות ויתורים אישיים. לכן בחרתי לקחת אחריות ולשים את הדרך מעל לאדם, את מדינת ישראל מעל לקידום האישי, ולתת לחברתי, איילת שקד, לעמוד בראש ״הימין החדש״. אני נכנס תחת האלונקה כשאיילת הפעם בראש, ואסייע לה להצליח בכל כוחי".

"מקומי ברשימה פחות חשוב. זה יכול להיות מהמקום הראשון, השני, או העשירי. אני לעולם לא ארגיש פחיתות כבוד כמשרת ציבור. לשרת את העם שלי זהו האידיאל. איילת שקד היתה שרת משפטים מוכשרת, ביצועיסטית וערכית, ואני משוכנע שהיא תוביל אותנו להצלחה גדולה. איילת שקד תעמוד גם בראש המפלגה, וגם בראש כל גוש הימין המאוחד. אני קורא לכל שאר מפלגות הימין להתאחד תחת הנהגתה של איילת שקד. זהו זמן לאחדות", סיכם בנט.