שקד על התערבות נתניהו: הציבור יקבע

ראשי מפלגת הימין החדש קיימו סיור בגוש עציון יחד עם עמותת רגבים, ובמהלכות התייחסו גם למו"מ על איחוד הימין לגוש גדול.

חזקי ברוך , י"ט בתמוז תשע"ט

בנט ושקד באפרת. היום
בנט ושקד באפרת. היום
צילום: חזקי ברוך

ראשי מפלגת "הימין החדש", השרים לשעבר נפתלי בנט ואיילת שקד, קיימו היום (שני) סיור בגוש עציון עם אנשי תנועת "רגבים".

במהלך הסיור מסרו השניים בהצהרה לתקשורת בישוב אפרת. שקד ציינה כי בשנים האחרונות, כחלק מהתכנית מסודרת וממומנת של הרשות הפלסטינית, יש השתלטות מאסיבית של הפלסטינים על שטחי C. "מדובר בהכפלה של הדונמים שעליהן הפלסטינים משתלטים. מדינת ישראל לא מקצה את המשאבים הנכונים. שר הביטחון הבא צריך לקחת את זה כפרויקט לאומי, עם ראש הממשלה, ולטפל בזה. צריך להקצות משאבים לאכיפה וגם להגיד לאיחוד האירופי - עד כאן".

בנוגע למהלכים לחיבור פוליטי בימין אמרה שקד, "לעניין הפוליטי - שוחחתי הבוקר עם הרב רפי פרץ, יו״ר הבית היהודי. הייתה שיחה מאוד טובה ופתוחה, וקבענו להיפגש בימים הקרובים כדי לשתף פעולה ולהקים גוש ימין גדול ומאוחד".

בתשובה לשאלה על מאמצי ראש הממשלה למנוע ממנה לעמוד בראשות גוש מפלגות הימין, השיבה שקד: "אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, מי שייקבע בעניין הזה זה הציבור בלבד".

השר לשעבר בנט אמר, "אלה ימים מכריעים לשלטון הימין ולמדינת ישראל בכלל. בימים האחרונים אנחנו משוחחים עם כל ראשי מפלגות הימין כדי שייכנסו לגוש טכני גדול של הימין בראשות איילת. העברנו הצעה קונקרטית לבית היהודי, הצעה הוגנת על בסיס שוויוני. אפשר מבחינתנו הערב לסגור. הכדור אצלם. אני מקווה שהם יגידו כן, זה הדבר הנכון לעשות - לשים את האינטרסים האישיים בצד ולסגור".

עוד אמר בנט: "מנדטים זה לא משחק, זה כלי למימוש מדיניות. די ברור מי מביאה כרגע את הכי הרבה מנדטים. אם רוצים למשול צריך 'ימין חדש' גדול וחזק ובעיקר גוש ימין גדול בראשות איילת".