תביעת דיבה נגד יריב אופנהיימר

ד"ר מור אלטשולר הגישה תביעת דיבה נגד מנכ"ל שלום עכשיו לשעבר, יריב אופנהיימר, בעקבות דברים שפרסם אודות אירוע בו לטענתו תקפה אותו

ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ט

יריב אופנהיימר
יריב אופנהיימר
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

עו"ד אילן בומבך הגיש לבית משפט השלום בתל אביב תביעת דיבה בשמה של ד"ר מור אלטשולר, נגד מנכ"ל תנועת שלום עכשיו לשעבר, יריב אופנהיימר.

הרקע לתביעת הדיבה הוא דברים שאמר אופנהיימר בחודש ינואר האחרון בראיון לתוכניתה של יעל דן בגלי צה"ל אודות אירוע שהתרחש בשנת 2011 במהלכו סטרה לו ד"ר אלטשולר.

בראיון טען אופנהיימר כי אלטשולר סטרה לו ללא כל סיבה, אולם בכתב התביעה נטען כי אופנהיימר ידע היטב את העילה לאירוע, ניסיון שעשו אנשי "שלום עכשיו" להפיל בפח את אלטשולר במסווה של ראיון עיתונאי.

לקריאת כתב התביעה המלא לחצו כאן

עוד נטען בתביעת הדיבה כי אופנהיימר טען שד"ר אלטשולר הורשעה בתקיפתו, בעוד הוא יודע היטב שאמנם נקבעה לה אשמה אולם נגזר לחובתה צו של 150 שעות לתועלת הציבור ללא הרשעה.

בנוסף נטען שאופנהיימר סיפר בראיון שאלטשולר לא התנצלה בפניו על האירוע בפומבי, זאת בשעה שההתנצלות כן נעשתה באופן פומבי ואף פורסמה בכלי התקשורת.

לאור הדברים הללו תבע עו"ד בומבך בשמה של ד"ר אלטשולר פיצויים מיריב אופנהיימר בסך של 200 אלף שקלים, וזאת בטענה שבדבריו הוא ביזה אותה ואף גרם לפגיעה קשה בפרנסתה.

עו"ד אילן בומבך
צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי