עמיר פרץ: "אנחנו האלטרנטיבה להפקרות של נתניהו"

ח"כ פרץ כינס מסיבת עיתונאים משותפת יחד עם אורלי לוי אבקסיס וח"כ איציק שמולי.

חזקי ברוך , כ"ה בתמוז תשע"ט

איציק שמולי עם עמיר פרץ ואורלי לוי
איציק שמולי עם עמיר פרץ ואורלי לוי
צילום: דניאל בר און

ח"כ איציק שמולי כינס הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים יחד עם ראשי מפלגת העבודה-גשר והודיע כי הוא נשאר במפלגה.

ח"כ שמולי אמר כי "מפלגת העבודה היא הבית שלי, וגם כשיש בו מחלוקות וויכוחים, אני נותר מחויב לו ולא אנטוש אותו ברגעים הקשים".

"עמיר, אורלי ואני שותפים לאותו חזון חברתי שבו ישראל עולה ומשגשגת אבל אף אחד לא נותר מאחור.
הבחירה שיש בידיי היא בין התייצבות, שיש בה גם סיכון, לצדו של עמיר במאבק על הבית ועל הסיכוי של המחנה לנצח (גם אם בדרך אחרת), ובין אקזיט אישי מבטיח ונוח במקום אחר, בידיעה שגרמתי לבית הפוליטי שלי ולחבריי שאני אוהב נזק", הוסיף שמולי.

הוא הצהיר, "אני בוחר להישאר במפלגת העבודה, ולהמשיך להיאבק על הערכים שלה. אותם הערכים שמנחים כבר שנים את תנועת העבודה שהקימה את מדינת ישראל. יחד נפעל כדי שלאחר הבחירות הקרובות יהיה כאן שלטון שרואה את כל אזרחיו ופועל למענם".

"איציק שותפי, חסרת לי מאד", אמר יו"ר מפלגת העבודה, ח״כ עמיר פרץ. "אצלנו בעבודה האנשים לפני הכל, ואיציק שמולי הוא מנהיג של אנשים. יש כאלה שעשו בחירות קלות ויש כאלה שעושים דרך ארוכה.
בסוף הדרך הארוכה, אנחנו נהפוך ממפלגה פוליטית לבית פוליטי רחב שמבוסס על אידיאולוגיה ולא על חיבור של אינטרסים. מי שרוצה לראות אלטרנטיבה אמיתית שמחוברת לאזרחים, מי שרוצה ביטחון חברתי, מי שרוצה מנהיגות מוסרית עם חזון: יבחר בעבודה - גשר".

"אנחנו האלטרנטיבה היחידה להפקרות החברתית מבית מדרשו נתניהו. את הניתוק וההתנשאות של ממשלת הימין בראשותו, תחליף שותפות ואחדות. אנחנו נביא ביטחון חברתי לכל ישראלית וישראלי, בכל מקום", הוסיף פרץ.

יו"ר גשר, אורלי לוי אבקסיס, אמרה: "איציק ואני ניהלנו מאבקים רבים יחד כחברי כנסת מקצוות שונים, עם הליכה משותפת ורצון אמיתי לשינוי פני החברה בישראל. מה שאתם עדים לו היום הוא חיבור אמיץ. לא באנו לפוליטיקה כדי להינות מחיים קלים".

"אנחנו כאן במטרה לדון בענייני היום יום של האזרחים. אנחנו פותחים בית חדש עם הרבה אור ומאמינים שרבים יצטרפו אליו ויחזקו את היסודות שלו. אנו עומדים בפני משימה אמיתית והיא להביא בשורה החברתית", סיכמה לוי אבקסיס.