"מחויב לבית הפוליטי שלי בלי תנאים"

שמולי מסביר את החלטתו להישאר במפלגת העבודה, "יש לי חיבור טבעי עם עמיר ואורלי, אנחנו שלושה פוליטיקאים שמסתכלים לציבור בעיניים".

ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ט

איציק שמולי עם עמיר פרץ ואורלי לוי
איציק שמולי עם עמיר פרץ ואורלי לוי
צילום: דניאל בר און

חבר הכנסת איציק שמולי הסביר הבוקר (שני) את החלטתו להישאר במפלגת העבודה למרות המשבר שעברה המפלגה והחלטת היו"ר פרץ שלא לחבור למרצ.

"אני מחויב לבית הפוליטי שלי בלי תנאים, גם כשיש ויכוחים", אמר ח"כ שמולי בראיון לרשת ב', "לעבור מפלגה כיחיד זה לא מעניין אותי, המפלגה כולה צריכה לעסוק באיחוד".

שמולי ציין כי החיבור שלו ליו"ר המפלגה עמיר פרץ וליו"ר גשר, אורלי לוי, הוא חיבור טבעי, למרות המחלוקות הקיימות ביניהם.

"יש לי חיבור טבעי עם עמיר ואורלי, אנחנו שלושה פוליטיקאים שמסתכלים לציבור בעיניים. אני יכול להבטיח שלא אטשטש אף אחת מהעמדות שלי", הוסיף.

אתמול צייץ שמולי בטוויטר, "גם כשיש מחלוקות וויכוחים, אני נותר מחויב לבית ולא אנטוש אותו ברגעים קשים. אמת, עמיר פרץ ואני עודנו חלוקים על הדרך - לא על המטרה; ניסיתי ככל יכולתי לשכנע לחיבור גדול של המפלגות, אבל היו״ר שנבחר באופן דמוקרטי סבור אחרת ומאחריותו כעת לקבוע את הדרך".

לדבריו, "הבחירה שיש בידיי היא בין התייצבות, שיש בה גם סיכון לצד פוטנציאל, לצדם של עמיר ואורלי במאבק על הבית ועל הסיכוי של המחנה לנצח (גם אם בדרך אחרת), ובין אקזיט אישי מבטיח ונוח במקום אחר, בידיעה שגרמתי לבית הפוליטי שלי נזק. אני בוחר להישאר במפלגה, ולהמשיך להיאבק לצד חבריי על דרכה וערכיה"