תערוכה: בעקבות האוטיזם

תערוכתו של שלומי לייזרוב, מציגה עשרות ציורים "ילדיים", ססגוניים ומעוררי השראה, במגוון חומרים וטכניקות.

קובי פינקלר , י' באב תשע"ט

אוטיזם
אוטיזם
צילום: שלומי לייזרוב

שלומי לייזרוב מוגדר כאוטיסט. הוא נולד ב-1970 בבת-ים וכיום מתגורר בכפר עופרים מיסודה של אלו"ט כשבבית הוריו באשדוד ויוצר בסטודיו.

עבודתו של לייזרוב נטולת חוקים ומגבלות. בציוריו ניכר היופי המתפרץ מתוכו, הנותן ביטוי עז לפלורליזם יצירתי, שאינו מתאפשר אצל אמנים "אינסיידרים", הכבולים לחוקי המשחק. ציוריו של לייזרוב הם בעלי מראה אחר, שונה, אובססיבי. הם בנויים ממשטחי צבע בוהקים, מלאי שמחה או עצב, ומתאפיינים בהגזמה, כאמת המבקשת לפרוץ את גבולות הבד או הנייר.

בגלריה משרד בתל אביב מציג לייזרוב החל מהשבוע, מבחר עשיר מיצירתו; עשרות ציורים "ילדיים", ססגוניים ומעוררי השראה, במגוון חומרים וטכניקות, המבטאים את תחושותיו כלפי האנשים ובעלי החיים שהוא אוהב: זמרים ושאר מפורסמים, שותפים לגורל, בני כיתתו, מוריו, וכמובן גם בני משפחתו, בהם הוריו, הנראים בהבזקי זיכרון מטיול בחו"ל שערך במחיצתם.

את עבודותיו של לייזרוב ניתן לשייך לסוגת האמנות האאוטסיידרית – אמנות הנוצרת על-פי-רוב מחוץ למסגרת אמנותית או על ידי מי שאינם מתייחסים לעצמם כאל אמנים. אמנות זו זכתה להכרה נרחבת בתערוכות שונות, ביניהן הביאנלה בוונציה בשנת 2013, שם הקדיש לה האוצר מסימיליאנו ג'וני, מקום של כבוד.

בתערוכה הנוכחית מצטרף לייזרוב לשורה ארוכה ומכובדת של אמנים בארץ ובעולם היוצרים בסגנון זה.

התערוכה מוצגת ברח' זמנהוף 6, תל אביב. ראוי לתת לה מקום של כבוד.