המופע של דונלד טראמפ

נשיא ארה"ב הגיע לעצרת בחירות וקרא לכלוא את הילארי קלינטון ו"לשלוח חזרה את חברת הקונגרס המוסלמית למקום שממנו הגיעה''.

ניסן צור , ט"ו באב תשע"ט

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיע לעצרת בחירות בניו המפשייר, וסיפק מופע שלא איכזב את תומכיו ואת אלפי הנוכחים בכנס.

זמן קצר אחרי כניסתו לאולם הלך טראמפ לעודד את אלפי תומכיו בקריאות "כלאו אותה" שכוונו נגד הילארי קלינטון, אותה מאשים טראמפ בשחיתות.

לאחר מכן החל טראמפ לעודד את תומכיו לקרוא "שלחו אותה בחזרה!" נגד חברת הקונגרס המוסלמית אילהן עומאר, וכאשר אחד המפגינים ניסה לקרוא נגד טארמפ, ענה לו הנשיא האמריקאי "לך הביתה ותתחיל להתעמל".

הנשיא טראמפ גם שיבח במילים חמות את חבר הקונגרס מהמפלגה הרפובליקנית אל באלדאסארו שקרא לפני שלוש שנים "להעמיד את קלינטון מול כיתת יורים ולירות בה".

הנשיא השתלח במהלך כנס הבחירות בחברי המפלגה הדמוקרטית וטען כי "המפלגה הדמוקרטית תומכת בהוצאה להורג של תינוקות", וכן הבטיח למצוא תרופה למחלת האיידס. הוא התייחס למקרי הטבח האחרונים של אנשים שהחזיקו בכלי נשק, ואמר כי "לא האקדח עצמו הוא שמשך בהדק, אלא האדם שהחזיק את האקדח".

בינתיים, סקרים חדשים של רשת "פוקס ניוז" שהתפרסמו בימים האחרונים מעלים דאגה בקרבתו של טראמפ. הסקרים הראו שטראמפ עלול להפסיד את בחירות 2020 לכל המועמדים שיתמודדו מולו. בין היתר הצביעו הסקרים כי מול ג'ו בידן מפסיד טראמפ בפער של 50 אחוזים מול 38 אחוזים בלבד, כאשר גם ברני סנדרס מוביל על טראמפ עם 48 אחוזים מול 39 בלבד.

אליזבת' וורן מובילה על טראמפ בפער של 46 אחוזים מול 39, בעוד קמלה האריס מהמפלגה הדמוקרטית מובילה כם היא על טראמפ בשיעור של 45 אחוזים מול 39 בלבד לנשיא המכהן.