אזעקות בשדרות ובעוטף עזה, כיפת ברזל הופעלה

אזעקות נשמעו בשדרות וביישובי עוטף עזה. שישה בני אדם קיבלו טיפול רפואי מצוותים של מגן דוד אדום.

ערוץ 7 , ט"ז באב תשע"ט

סוללת 'כיפת ברזל'
סוללת 'כיפת ברזל'
צילום: דו"צ

אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (מוצאי שבת) בשדרות וביישובי עוטף עזה. מצה"ל נמסר כי שלושה שיגורים בוצעו משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי כיפת ברזל יירטו שני שיגורים.

שישה בני אדם נפגעו: שני בני אדם נחבלו קלות בגפיים במהלך ריצה למרחב מוגן (גבר כבן 40 שנפל מהאופניים החשמליים ואישה שנפלה בביתה).

ארבעה נפגעי חרדה קיבלו טיפול רפואי, אישה כבת 76 פונתה לבית החולים ברזילי באשקלון. שתי נשים כבנות 30 וגבר קיבלו טיפול אך לא נזקקו לפינוי.

אמש נשמעו שלוש אזעקות בשעה 21:00 בשדרות וביישובי המועצה האזורית שער הנגב, וצה"ל הודיע כי זוהה שיגור אחד מכיוון רצועת עזה, ככל הנראה של רקטה, ולוחמי מערכת "כיפת ברזל" ביצעו יירוט מוצלח. בתגובה תקף צה"ל בלילה ברצועת עזה תשתיות של ארגון חמאס.

חבר הכנסת מוטי יוגב (ימינה) הגיב "חובתה ואחריותה הראשונית של ממשלה- להגן על אזרחיה! סבבי ירי, בלוני נפץ ועפיפוני אש, כמו גם התגברות הפיגועים ביו"ש, הם תוצאה של שחיקת ההרתעה. רק פגיעה קשה בראשי הטרור ברצועת עזה כמו ביו"ש, תחזק את ההרתעה ותביא ליותר ביטחון, ליותר זמן. על צעדים אלו יש גם הסכמה לאומית".

חה״כ רא״ל (מיל׳) גבי אשכנזי (כחול לבן) הגיב לירי הרקטות לעבר ישראל. "שוב סינואר קובע לתושבי עוטף עזה את סדר היום.

ברגעים אלה נשמעות אזעקות צבע אדום בעוטף, צבע אדום אמש בארוחת השבת, ריצה לממ״ד עם הילדים, המהומות על הגדר ובלוני האש הפכו לשגרה וכמעט כבר לא מדווחים. ‬‫חוסר עניין לציבור? או חוסר עניין של הממשלה? ההרתעה בעזה קרסה. אסור לתת לזה להימשך".