שרה נתניהו ביקשה להיכנס לתא הטייס

אשת ראש הממשלה טענה שהקברניט לא בירך אותה במערכת הכריזה והתכוונה להיכנס לשוחח איתו. תגובת לשכת רה''מ: ''פרסום מעוות ומגמתי''.

ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ט

נתניהו ורעייתו עולים למטוס
נתניהו ורעייתו עולים למטוס
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו שנסעה הערב (ראשון) לאוקראינה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, סברה שהקברניט במטוס לא בירך אותה במערכת הכריזה בעת ההמראה.

על פי הדיווח בחדשות 12, נתניהו קמה ממושבה וביקשה ללכת לתא הטייס אך המאבטחים מנעו זאת ממנה. לאחר דין ודברים הקברניט בירך אותה שוב במערכת הכריזה, כ-45 דקות לפני הנחיתה.

נציין כי הקברניט בירך את אשת ראש הממשלה כבר בתחילת הטיסה, אך ייתכן שהיא לא שמעה זאת בבירור ולכן נרשמה התקרית.

מאל על נמסר: "טיסת ראש הממשלה התנהלה כסדרה, שמחנו לארח את ראש הממשלה והגברת נתניהו בטיסתו לאוקראינה".

מלשכת רה"מ נמסר: "פרסום מעוות ומגמתי. הייתה אי הבנה שהובהרה מייד והטיסה התנהלה כסדרה. גם הסיפור על מאבטחים הוא שקר מוחלט. עוד ניסיון להסיט את תשומת הלב מביקור בינ"ל חשוב של ראש הממשלה".

לפני ההמראה מישראל התייחס ראש הממשלה נתניהו לתקריות האחרונות בגבול רצועת עזה ולירי הרקטות לעבר ישראל.

"שמעתי אמירות שאני נמנע מפעולה רחבה בעזה בגלל שיקולי בחירות. זה לא נכון. כל מי שמכיר אותי יודע שהשיקולים שלי ענייניים. אם הדבר יידרש, אנחנו נצא למערכה רחבה בלי קשר לבחירות", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף: "אנחנו עושים את כל הפעולות הנדרשות והצד השני מרגיש את נחת זרוענו".

נתניהו התייחס להחלטה למנוע את כניסת חברות הקונגרס לישראל: "אנחנו מכבדים את כל חברי הקונגרס וההנחיה שלנו היא גם לאפשר כדרך קבע ובאופן אוטומטי את כניסתם, דמוקרטים ורפובליקנים. יש לזה רק חריג אחד, חוק ה-BDS שמחייב אותנו לבדוק כניסה של אנשים שתומכים ב-BDS".

ראש הממשלה סיפר ״אני יוצא עכשיו לביקור חשוב באוקראינה בהזמנת הנשיא החדש זלנסקי. יש לנו מאות אלפי אזרחים ישראליים שבאו מאוקראינה שמהווים קשר חי בין שתי המדינות, והקשר בינינו הולך ומתהדק. אני אדון עם הנשיא על הקמת אזור סחר חופשי, על הסכם הפנסיות ועל שורה של נושאים אחרים שיחזקו עוד יותר את הקשר המצוין בין שתי המדינות.

''אני מבקש לשבח את צה"ל על הפעולה שחיסלה אתמול חמישה מחבלים בשטח עזה. המשימה שלי היא לשמור על הביטחון ועל השקט, ואנחנו עושים את כל הפעולות הנדרשות לשם כך", הבהיר נתניהו.